15.- 21. juulini 2024 on Balti jaam reisirongide liikluseks suletudLoe rohkem

6:00-23:59 kliendiinfo +372 616 0245

Ligipääsetavus

See veebileht kuulub AS-le Eesti Liinirongid (ELRON) ja me soovime, et www.elron.ee oleks vastavuses avaliku teabe seaduse §32 alusel kehtestatud ligipääsetavusnõuetega.

Teatise lõpus on välja toodud kontaktandmed, kuhu pöörduda, kui veebilehe ligipääsetavusega ilmneb probleeme.

Nõuetele vastavuse hinnang

Vastab nõuetele osaliselt. ligipääsetavusnõuetega mittevastavuses sisu ja funktsioonid tuvastati 2023. aastal TTJA poolt läbi viidud põhjaliku hindamise käigus ning Elron korrastab need 31. märtsiks 2024.

Nõuetele vastavuse olek

Käesolevat ELRONi kodulehte arendatakse nii, et see vastaks WCAG 2.1 AA juurdepääsetavuse suunistele. See tähendab, et kasutame vahendeid ja koostame sisu selliselt, et kodulehe sisu on ligipääsetav kõigile olemata erivajadustest, vanusest või võimetest. Lisaks on võimalik juurdepääsetavust parandada seadistades vastavalt oma arvutit brauseri ja operatsioonisüsteemi tasemel.

Klaviatuuriga navigeerimine

Sellel kodulehel on võimalik navigeerida klaviatuuri TAB-klahvi abil. Iga klahvivajutusega liigub fookus järgmisele elemendile, näiteks hüperlingile või nupule. Parajasti aktiivset elementi märgib kastike selle ümber. Fookuses oleva lingi aktiveerib klaviatuuril ENTER-klahvi vajutamine.

Sisu suurendamine

Kõige mugavam on kasutada veebilehitsejale sisse ehitatud sisu suurendamise võimalust. Populaarsemates veebilehitsejates on võimalik lehte suurendada ja vähendada, kui hoida all CTRL- klahvi (MacOS operatsioonisüsteemis CMD-klahvi) ning vajutada + või – klahvi. Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoida all CTRL-klahvi ja liigutada hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl- ja 0-klahvile.

Ekraanilugeja kasutamine

Ekraanilugeja on programm, mille ülesanne on hankida ekraanil kujutatavast info ja seda kasutajale sobivas vormis edasi anda, näiteks muuta tekst kõneks või lisaseadme korral punktkirjaks. Seda abivahendit kasutavad peamiselt need, kes ei näe ekraanilt ka suurendatud teksti lugeda.

Käesoleva lehe sisu on loodud ekraanilugeja nõuete järgi. Näiteks on piltidel küljes tekstilised kirjeldused (Alt-tekst) ning struktuurielementide paigutus ja järjekord arvestavad ekraanilugeja liikumist ekraanil ning võimaldavad infot saada loogilises järjekorras.

Populaarsemaid ekraanilugejaid JAWS (Windowsile)

NVDA (Windowsile, tasuta)

VoiceOver (MacOS-i sisse ehitatud, tasuta)

Narrator (Windowsi sisse ehitatud, tasuta)

Tagasiside

Elron püüab pidevalt parandada käesoleva veebilehe ligipääsetavust. Kui te soovite anda tagasisidet ligipääsetavuse kohta või on midagi vajalikku jäänud teie jaoks ligipääsmatuks, siis palun võtke meiega ühendust allpool olevate kontaktide kaudu.

E-post: [email protected] Telefon: 616 0245

Vastame teile tavaliselt 7 tööpäeva jooksul.

Järelevalveasutus

Avalike teenuste veebide ja rakenduste ligipääsetavuse osas teostab järelevalvet Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet.

Veebileht: www.ttja.ee E-post: [email protected] Telefon: 667 2000

Teatise koostamine

Käesoleva ligipääsetavuse teatis on koostatud Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet poolt läbi viidud hindamise põhjal.

Käesolev teatis on uuendatud 14.12.2023.