Sõidukaart

SõidukaartSõidukaart

Elroni sõidukaart on elektrooniline kiipkaart, millele saab pileteid osta, raha laadida ning sellel oleva rahaga tasuda nii kodulehel kui ka rongis. Kaart annab 10% soodustuse kõikidelt rongis piletimasinast ostetavatelt piletitelt ja loob võimaluse soetada perioodipileteid.

teenindaja

Sõidukaart osta Elroni rongis
klienditeenindajalt või Balti ja
Tartu jaama kassadest.

Euro

Sõidukaart maksab
2,50 eurot.

0
Kuidas sõidukaarti kasutada?

Sõidukaardile saab raha laadida nii rongis klienditeenindaja juures, interneti teel ning Balti jaama ja Tartu kassas ja selle eest rongis või kodulehel osta nii üksik- kui ka perioodipileteid. Ühele sõidukaardile saab osta ka mitmeid pileteid.

Rongi sisenedes tuleb sõidukaart alati esitada klienditeenindajale, kes kontrollib reisija sõiduõiguse olemasolu. Sõiduõiguse puudumisel peab reisija ostma pileti.

Kuidas saab sõidukaardile raha laadida?

Sõidukaardile saab raha laadida veebis, rongis klienditeenindaja juures ja Balti jaama ja Tartu kassas. Väikseim summa, mida saab sõidukaardile laadida, on veebis 1 euro, rongis ja kassas 15 eurot
Rongis klienditeenindaja juures ja kassas saab sõidukaardile raha laadida 5-eurose sammuga (15€, 20€, 25€  jne).
Kaardile laetud raha saab kasutada nii kodulehel kui ka rongis. Kodulehelt sõidukaardil oleva rahaga piletite ostmiseks tuleb luua kasutajakonto.

Kus saab vaadata oma sõidukaardiga tehtud tehingute ajalugu?

Tehingute ajalugu saab vaadata siin logides sisse sõidukaardi numbriga.

Kuidas Elroni sõidukaardiga rongist piletimasinast piletit osta?

1. Viipa piletimasina ees Elroni sõidukaarti
2. Vali soovitud sihtkoht, kuhu sõita soovid – valida saab kas konkreetse peatuse või Tallinna lähiümbruses kiirvalikuna tsooni, kus soovitud peatus asub
3. Vali soovitud pilet – kui soovid kasutada Ühiskaardil olevat kohaliku omavalitsuse soodustust, siis vajuta piletiliigi “Ühiskaardi sooduspilet” järel olevale ikoonile “vali” ning seejärel viipa Ühiskaarti. Kui soovid osta tavapileti ilma kohaliku omavalitsuse soodustuseta, vali “ühe korra pilet” või “ühe korra sooduspilet”
4. Sisestatud info põhjal kuvab masin sõidu maksumuse
5. Piletiostu kinnitamiseks viipa piletimasina ees uuesti Elroni sõidukaarti

Kui kaua sõidukaart kehtib?

Elroni sõidukaart kehtib seni, kuni seda kasutatakse. Kindlaksmääratud kehtivusaega sõidukaardil ei ole. 
Juhul kui sõidukaardiga ei ole tehtud toiminguid kolme aasta jooksul, on Elronil õigus sõidukaart ühepoolselt täiendava etteteatamiseta sulgeda, misjärel muutub kaart kehtetuks.

Kas sõidukaarti tohib kasutada ainult üks inimene?

Elroni sõidukaart on piletikandja, mis tähendab, et pileteid võib sõidukaardil olla mitu ning kaarti võib kasutada mitu inimest. Elroni sõidukaart ei ole personaalne. Oluline on, et sõidukaart oleks alati rongis kaasas.

Mida teha, kui sõidukaart kaob või puruneb?

Kui sõidukaart kaduma läheb või puruneb, siis soovitame sõidukaart kohe sulgeda Kasutajakonto alt. Kui Kasutajakontot ei ole, siis kirjutage esimesel võimalusel info@elron.ee meilile ja sulgeme teie kaardi ise. 
Kui sõidukaardil on kehtiv raha jääk või pilet, siis saame need ümber tõsta uuele kaardile, selleks edastage meile info@elron.ee meilile tõestus kaotatud sõidukaardile tehtud tehingust (nt maksekorralduse koopia). 

Elron ei osta Sõidukaarte tagasi ega hüvita selle soetamise maksumust.
Sõidukaardi kaotamisel, kasutuskõlbmatuks muutumisel, varastamisel, hävimisel, rikkumisel jms ei asenda Elron Sõidukaarti tasuta uue kaardiga. Elron ei vastuta kadunud või varastatud Sõidukaardi kolmandate isikute poolt kasutamise eest.

 

Säästa aega ja raha - osta pilet veebist

Veebist ostetud pilet on 15% soodsam kui rongist klienditeenindajalt ostes.

Osta pilet