Korduvad küsimused

0
Kuidas veebist üksikpiletit osta?
 • sisesta avalehel olevasse sõiduplaaniotsingusse sobiv marsruut ja kuupäev (vali lähtekoht, vali sihtkoht)
 • vajuta “otsi“
 • vali sobiv väljumine
 • klõpsa sobiva väljumise peal
 • avaneb piletite valik, vali sobiv pilet „+” märgi peale klõpsates; 1. klassi istekohti saab valida vajutades „vali istekoht“
 • vajuta nupul „osta“
 • avaneb uus leht, kus saad valida, kas soovid osta pileti Elroni sõidukaardile või e-maili aadressile. Kinnita valik vajutades „lisa ostukorvi“
 • vali sobiv pangalink, tutvu kasutustingimustega ning suundu maksma. Peale makset vajuta nuppu “tagasi kaupmehe juurde”
 • pilet saadetakse e-posti aadressile või salvestatakse sõidukaardile. Sõidukaardile ostetud pileti kinnituse saad soovi korral ka e-mailile tellida, kui sisestad oma e-maili aadressi.
Kuidas veebist perioodipiletit osta?
 • klõpsa avalehel sõiduplaaniotsingu all olevale perioodipileti valikule
 • vali lehe vasakul pool olevast valikust soovitud perioodi pikkus
 • vali sobiv sõidumarsruut klõpsates tsoonidel või sisestades peatuste vahemiku
 • seejärel vali pileti alguse kuupäev ja piletiliik (perioodipilet või soodus perioodipilet)
 • kontrolli üle, kas valitud pileti andmed on õiged ja sisesta Elroni sõidukaardi number, kuhu soovid valitud perioodipileti salvestada
 • seejärel sisesta perioodipileti kehtivuse lõppemise meeldetuletuse saatmiseks e-maili aadress
 • vali sobiv pangalink, tutvu kasutustingimustega ning suundu maksma. Peale makset vajuta nuppu “tagasi kaupmehe juurde”
 • kui oled pileti eest tasunud, salvestatakse pilet sõidukaardile.

Esita Elroni sõidukaart rongis klienditeenindajale!

Kuidas Elroni sõidukaardile raha laadida?
 • klõpsa avalehel sõiduplaaniotsingu all olevale raha laadimise valikule
 • vali menüüst eeltäidetud summa või sisesta ise alumisse kasti endale sobiv summa. Vajuta „Kinnita summa“
 • sisesta ilmunud lehele oma Elroni sõidukaardi number ja vajuta „Lisa ostukorvi“
 • vali sobiv pangalink, tutvu kasutustingimustega ning suundu maksma. Peale makset vajuta nuppu “tagasi kaupmehe juurde”
 • raha laadimise kinnituse saad vajadusel välja printida või saata soovitud e-maili aadressile
Kuidas pangakaardiga/Elroni sõidukaardiga rongist piletimasinast piletit osta?
 • viipa piletimasina ees pangakaarti või Elroni sõidukaarti
 • vali soovitud sihtkoht, kuhu sõita soovid – valida saab kas konkreetse peatuse või Tallinna lähiümbruses kiirvalikuna tsooni, kus soovitud peatus asub
 • vali soovitud pilet – kui soovid kasutada Ühiskaardil olevat kohaliku omavalitsuse soodustust, siis vajuta piletiliigi “Ühiskaardi sooduspilet” järel olevale ikoonile “vali” ning seejärel viipa Ühiskaarti. Kui soovid osta tavapileti ilma kohaliku omavalitsuse soodustuseta, vali “ühe korra pilet” või “ühe korra sooduspilet”
 • sisestatud info põhjal kuvab masin sõidu maksumuse
 • piletiostu kinnitamiseks viipa piletimasina ees uuesti pangakaarti või Elroni sõidukaarti

Kui soovid hiljem enda ostetud pileti vaadata või alla laadida, siis saad seda teha siit. Sõidukaardiga ostetud pileti puhul vali "Sõidukaardi info" ja sisesta sõidukaardi number. Pangakaardiga ostetud pieti puhul vali "Pangakaardi info" ja sisesta sinna pangakaardi number. 

Miks peab kaardi ka klienditeenindajale esitama peale piletimasinas valideerimist?

Piletimasin ei ole kohustuslik, see on vabatahtlik lisavõimalus, kust saab nii piletit osta kui ka valideerida. Piletimasinast ostetud pilet on võrdne nt veebist ette ostetud piletiga, mida samuti klienditeenindaja kontrollib. Klienditeenindajal on õigus rongis kontrollida kõiki pileteid.

Kas rongis saab pangakaardiga maksta?

Kõikides rongides saab maksta pangakaardiga ning VISA / VISA Electron; MasterCard / Maestro ja American Express krediitkaartidega.

Kas pileti ostmisel on mulle istekoht tagatud?

Tavaklassis reisides ei ole istekoht pileti ostmisel määratud, seega ei saa tagada, et vabu istekohti on. Kohad on garanteeritud I klassis, kus määratakse pileti ostmisel koha number ja selle alusel on õigus istuda määratud kohale.

Kui palju maksab pilet eelkooliealisele lapsele rongi 1. klassis sõitmisel?

Koos lapsevanemaga saab rongi 1. klassis tasuta sõita üks eelkooliealine laps. Suurema arvu laste korral kehtib järgnevatele lastele tavapärane 1. klassi piletihind.

Millised soodustused Elroni piletitele veel kehtivad?

Kõikidele veebist ostetud üksikpiletitele kehtib soodustus 15%, võrreldes rongist klienditeenindajalt ostmisega. Elroni sõidukaart annab 10% soodustuse rongis piletimasinast ostetavatelt piletitelt.

Muude soodustuste kohta saab põhjalikumalt lugeda siit.

Miks on rongis mõnikord jahedavõitu?

Rongi igas vagunis on automaatne kliimaseade, mis reguleerib salongi sisetemperatuuri vastavalt välisõhu temperatuurile, see tähendab, et väljalaske avade kaudu puhub süsteem kogu vaguni temperatuuri ühtlustamiseks aeg-ajalt jahedat õhku. Rongide tehnilised tingimused näevad ette, et salongi sisetemperatuur püsib vahemikus +18 kuni +25 kraadi mistahes aastaajal. Rongijuht saab kliimasüsteemi reguleerida kahe kraadi ulatuses. Kui Teil on rongis jahe, võite julgelt sellest klienditeenindajat informeerida ning soovitame võimalusel väljalaskeavade juurest eemale liikuda.

Kas rongi astudes tuleb klienditeenindaja kohe üles otsida?

Kui sul on pilet olemas, siis rongi jõudes valideeri see piletimasinas. Seejärel leia endale sobiv istekoht.
Kui sul pilet puudub, siis klienditeenindaja jõudes anna talle märku, et soovid osta piletit. Pileti soetamine on iga reisija kohustus. Kui oled juba ostnud pileti sõidukaardile, ütle seda klienditeenindajale, kui talle kaardi ulatad, et ta sulle topeltpiletit ei müüks. Kui soovid osta või esitada sooduspiletit, näita klienditeenindajale ka soodustust tõendavat dokumenti, fotota dokumendi puhul ka isikut tõendavat dokumenti.

Kuidas siseneda rongi ratastooliga?

Ratastoolidele on kohad rongi C-alas, kus on olemas ka spetsiaalsed turvavööd ratastoolide kinnitamiseks ning saatjatel on võimalik leida endale istekoht. C-alas asuvasse tualetti pääseb ratastooliga. Eriti oluline on õige ukse valik nende jaoks, kes väljuvad lühikese platvormiga peatuses, kuna seal toimub väljumine vaid läbi rongi C-ala ukse ning haakes rongi puhul sõidusuunas paikneva esimese rongi C-ala kaudu.
Ratastooliga reisimise soovist palume võimalusel meid ette teavitada 3 tööpäeva [email protected] e-posti teel. 
Raudteeremontide ajal on asendusbussi kasutamine ratastooliga võimalik eeldusel, et ratastool pannakse pakiruumi (peab olema kokkupandav) ning reisija saab ise bussi minna. Juhul, kui klient saab liikuda ainult ratastoolis, palume oma reisisoovist ja täpsetest reisi aegadest vähemalt 3 tööpäeva varem e-posti teel ([email protected]) teada anda. Sel juhul on võimalik korraldada spetsiaalne transport, kuhu saab ratastooliga siseneda.

Ratastooliga reisimine raudteeremontide ajal

Raudteeremontide ajal on asendusbussi kasutamine ratastooliga võimalik eeldusel, et ratastool pannakse pakiruumi (peab olema kokkupandav) ning reisija saab ise bussi minna.
Juhul, kui klient saab liikuda ainult ratastoolis, palume oma reisisoovist ja täpsetest reisi aegadest võimalusel vähemalt 3 tööpäeva varem e-posti teel ([email protected]) teada anda. Sel juhul on võimalik korraldada spetsiaalne transport, kuhu saab ratastooliga siseneda.

Kuidas siseneda rongi jalgrattaga?

Ratastele mõeldud kohad asuvad rongi C-alas ning igas rongis on 10 jalgratta kohta. Peatusest rongi sisenedes on C-ala leitav rattamärgi järgi rongi ustel.

Rataste mugavamaks transportimiseks on rongis spetsiaalsed riputuskonksud, mida palume kasutada, kui rongis on rohkem rahvast. Ratast võib uksealas seistes hoida ka käekõrval, kui rattaomanik suudab tagada, et ratas ei kuku ega ohusta teisi reisijaid.

Rattapilet kehtib hooajaliselt 01. aprillist kuni 31. oktoobrini (k.a) kõikides rongides. Piletihind sõltub reisi pikkusest ja on 50% vastava täispileti hinnast, minimaalselt aga 1 euro. Pilet tuleb osta veebist ette või rongist klienditeenindajalt. Veebist ette ostetud pilet garanteerib rattakoha rongis. 

Kuidas siseneda rongi lapsevankriga?

Lapsevankritele on kohad rongi C-alas, kus on olemas ka spetsiaalsed turvavööd vankrite kinnitamiseks ning saatjatel on võimalik leida endale istekoht. C-alas asuvas tualetis on olemas ka mähkimislaud. Eriti oluline on õige ukse valik nende jaoks, kes väljuvad lühikese platvormiga peatuses, kuna seal toimub väljumine vaid läbi rongi C-ala ukse ning haakes rongi puhul sõidusuunas paikneva esimese rongi C-ala kaudu.

Raudteeremontide ajal on asendusbussi kasutamine lapsevankriga võimalik eeldusel, et lapsevanker pannakse pakiruumi (peab olema kokkupandav).
Elektrirongides on lapsevankriga võimalik siseneda ka teistest ustest, kui rongi ukse kohal on lapsevankri kleebis - neis rongides on olemas laiendatud uksealad, kus saab mugavalt lapsevankriga reisida. 

Millal vajutada SOS-nuppu?

SOS-nupud on mõeldud kasutamiseks eriolukordadel ning asuvad kõikide väljapääsude juures. SOS-nuppu on kohane vajutada näiteks siis, kui inimene ei ole jõudnud väljuda, uks ei ole avanenud või on tekkinud ohuolukord. SOS-nupu vajutamisel lülitub kõne ja vastav videopilt rongijuhile – selgita lühidalt tekkinud probleemi.

Kas tõukerattaga võib rongi siseneda?

Tõukeratta võib rongi kaasa võtta, ent mitte sellel seista ega liikuda. Rong ei liigu ühtlase kiirusega ja see võib seada eeskätt rattal olija enda ohtu.
Tõukerattaga võib reisida rongi C-alas, kokkupanduna võib tõukeratast vedada ka mujal rongis. 

 

Millal tuleb rongis esitada isikut tõendav dokument?

Isikut tõendav dokument tuleb esitada:

 • kohaliku omavalitsuse soodustuse kasutamisel tõendamaks, et isikustatud Ühiskaarti kasutab selle omanik; 
 • kuni 19-aastasel isikul vanuse tõendamiseks;
 • osalise või puuduva töövõimega isikul tõendamaks, et töövõimekaarti kasutab isik, kellele see on väljastatud;
 • 65-aastasel või vanemal isikul vanuse tõendamiseks.
Pagasiga reisimine

Reisijal on lubatud rongis vedada esemeid, mille kolme mõõtme (pikkus, laius, kõrgus) summa ei ületa 200 cm ning kaal ei ületa 40 kg (v.a. jalgrattad ning suusad);
Pagas tuleks võimalusel asetada pagasiriiulile. 

Loe lähemalt reisijateveo eeskirjast.

Säästa aega ja raha - osta pilet veebist

Veebist ostetud pilet on 15% soodsam kui rongist klienditeenindajalt ostes.

Osta pilet