24h kliendiinfo +372 616 0245

19.07.2021 14:46

Rongiga ratta transportimiseks tuleb edaspidi osta eraldi pilet

Alates 26. juulist muutuvad rongides jalgratastega reisimise tingimused. Senine tasuta jalgrataste transport on viinud olukorrani, kus rattad ummistavad vahekäike ja takistavad oluliselt reisijate liikumist. Suvehooajal tuleb edaspidi rattale osta rattapilet.

Rattapilet kehtib hooajaliselt aprillist oktoobri lõpuni kõikides rongides. Piletihind sõltub reisi pikkusest ja on 50% vastava täispileti hinnast, minimaalselt aga 1 euro.

Rattapiletite hinnad leiate siit. 

Pilet tuleb osta rongis klienditeenindajalt. Rattale piletit ette osta ei saa, sest me ei saa tagada, et jalgratas alati kindlale väljumisele peale mahub.

Kui reisijal on kohaliku omavalitsuse makstud tasuta sõidu õigus (nt tallinlased), siis rattale see ei laiene ja sõiduvahendile tuleb osta pilet.
Küll aga ei pea rattapiletit ostma reisijad, kellel on tasuta sõiduõigus ühistranspordiseaduse alusel (laps, kes ei ole käimasoleva õppeaasta 1. oktoobriks saanud seitsmeaastaseks või kelle koolikohustuse täitmise alustamine on edasi lükatud; kuni 16-aastane (kaasa arvatud) puudega isik; sügava puudega isik; raske nägemispuudega isik; sügava või raske nägemispuudega isiku saatja) ning lisaks ka 65+ vanuses reisijad.

Rattapilet ei kehti:

  • kokkupandava raamiga rattale, mis on kokku pakitud;
  • rattale, mille kõik rattad on läbimõõduga alla 25 cm (nt minitõukeratas).
Kõik teated