6:00-23:59 kliendiinfo +372 616 0245

Instruktorvedurijuht Artur Lorents
26.08.2023 10:50

Vedurijuhiks soovib saada juba üle 100 inimese

Elroni töökonkursile vedurijuhi õpilaste leidmiseks on oma kandidatuuri esitanud juba üle 100 inimese. Sooviavaldusi võetakse vastu pühapäeva, 27. augusti südaööni.

“Vedurijuhi amet on järjest nõutum, sest Eestis tulevad aastatel 2024 – 2027 liinile 16 uut reisirongi,” ütles vedurijuhtide üldkoolituse juhendaja instruktorvedurijuht Artur Lorents. “Huvi vedurijuhi väärt ameti õppimise vastu on tavapärasest suurem, kuid julgustame kõiki huvilisi oma kandidatuuri esitama. Konkursi tulemus ei sõltu avalduste esitamise järjekorrast, vaid kõikide kandidaatide seast valime ikkagi välja vedurijuhiks kõige sobivamad.”

Augustis kuulutas Elron välja konkursi vedurijuhi õpilaste leidmiseks novembris algavale vedurijuhtide üldkoolitusele

Vedurijuhiõpe kestab kokku 9 kuud, millest esimese 4 kuu jooksul läbitakse vedurijuhi üldkoolituse teooriaõpe ja tehakse esimene sõidupraktika. Pärast edukat vedurijuhi üldkoolituse läbimist ja Transpordiametis vedurijuhiloa eksami sooritamist suunduvad õpilased kuni viis kuud kestvasse sertifikaadiõppesse, kus õpitakse tundma konkreetseid raudteeliine ja ronge.

Elron otsib novembris algavale vedurijuhi üldkoolitusele vähemalt 11 vedurijuhi õpilast, kandideerida saab kuni 27. augustini. Kandidaadil peab olema keskharidus, eesti keele oskus vähemalt B1 tasemel ja vanust 20 aastat hiljemalt veebruariks 2024.

- Vaata õppe kohta lähemalt https://elron.ee/elronist/koolituskeskus 

- Vaata vedurijuhi õpilase töökuulutust https://elron.ee/elronist/tule-toole  

 

OLULINE

- Vedurijuhi töö eeldab täpsust ja korrektsust, kohusetundlikkust, head keskendumis- ja tähelepanuvõimet ning kiiret reageerimist erinevates olukordades.

- Rongid on tehnoloogiliselt Euroopa tipptasemel ning nende käsitsemine ei nõua füüsilist jõudu ja seetõttu on töö sobilik kõigile.

- Uus vedurijuhi üldkoolitus algab 2023. aasta novembris ja kestab koos sertifikaadiõppega üheksa kuud.

 

Elron (AS Eesti Liinirongid) on riigile kuuluv operaatorfirma, mis korraldab Eesti Raudtee AS ja Edelaraudtee AS-le kuuluval raudteel reisirongiliiklust. 2022. aastal tehti Elroni rongidega 7,1 miljonit reisi. Elroni koolituskeskus pakub vedurijuhtidele täiend- ja väljaõpet Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt välja antud koolitusloa alusel.