24h kliendiinfo +372 616 0245

Elroni rong Balti jaamas
08.04.2022 09:42

Üks pilet, rohkem võimalusi!

Alates aprillist saab Tallinna ümbruse ühistranspordi kasutamiseks osta pileti, mis kehtib nii rongides, maakonna bussides kui ka Tallinna linnatranspordis. Püsisõitjatele mõeldud 30 päeva Põhja-Eesti ühispilet asendab senist Elroni ja Tallinna ühispiletit, pileti hind ei muutu.

Elroni müügi- ja arendusjuhi Ronnie Kongo sõnul oli vajadus ühtse pileti järele ilmne. „Keilas elav ja Tallinnas tööl käiv inimene pidi seni sisuliselt kuuks ajaks ette ära otsustama, kas sõidab Tallinna vahet rongi või bussiga, tema liikumisvõimalused olid selle valikuga piiratud. Samas võib mõnel päeval liiklemiseks sobida paremini rong ja teisel päeval buss, seda nii sihtkoha kui kellaaja mõttes. Ostes nüüd uue Põhja-Eesti ühispileti saab inimene kasutada nii maakonna busse kui ronge ning lisaks ka Tallinna linna ühistransporti.“

Kongo lisas, et uus Põhja-Eesti ühispilet asendab senist Tallinna ja Elroni ühispiletit. „Kuna pileti hind jääb samaks, aga nüüd saab seda kasutada ka bussiga sõitmiseks, siis saab reisija nüüdsest sama raha eest rohkem. Loodame, et täiendavad sõiduvõimalused aitavad kaasa ühistranspordi kasutuse kasvule.“

Esimeses etapis saab sellist piletit osta üksnes 30 päevaseks perioodiks. „Loodame tulevikus jõuda täielikult ühtse piletisüsteemini, nagu see on igal pool mujal maailmas. See tähendab, et kõik Tallinna regiooni piletid kehtiksid nii bussides kui rongides ning sama piletiga saaks ühelt transpordivahendilt teisele ümber istuda. Praegu on sellise süsteemi loomine takistatud, sest piletihinnad bussides ja rongides on niivõrd erinevad.“ Põhja-Eesti ühispiletit saab Ühiskaardile osta veebileheküljelt pilet.ee.

Vastavalt sellele, kui kaugelt Tallinnasse sõita soovitakse, tuleb osta kas ühe, kahe, kolme, nelja või viie tsooni pilet. Ühe tsooni piletiga saab sõita ainult Tallinna linna piires; kahe tsooni piletiga näiteks Lagedi, Saku ja Saueni; kolme tsooni piletiga Keila, Kiisa ja Raasikuni; nelja tsooni piletiga Aegviidu, Rapla, Riisipere ja Paldiskini; viie tsooni piletiga Turba ja Tapani.

Rongi või bussi sisenedes tuleb pilet viipega valideerida uste juures asuvates piletimasinates või validaatorites.