09.06.2020

Tihendame järk-järgult sõiduplaane

Elroni rong Balti jaamas

Meie rongidega sõideti mais 345 000 korda. Kuigi reisijate arv on hakanud taas kasvama, on sõitjaid ka juunikuu alguses endiselt 40% vähem kui aasta tagasi. Jätkame sõidugraafikute tihendamist, et tagada paremaid reisitingimusi.

Mais reisiti meie rongidega üle kahe korra enam kui aprillis, kuid tavapärasest olukorrast oleme veel väga kaugel. Võrreldes eelmise aasta maikuuga oli reisijaid tervelt 52% vähem. Loodame, et sõitjate arvu kasv jätkub ka juunikuus, mis omakorda aitab taastada tavapärast reisirongiliiklust.

Selleks, et reisijatel oleks rongides piisavalt ruumi, oleme sõiduplaane järjepidevalt tihendanud.

Alustasime väljumiste lisamist juba enne eriolukorra lõppu, 11. mail. Samuti oleme kasutanud kokku haagitud ronge kõige populaarsematel reisidel. Sõidugraafikuid plaanime tihendada ka edaspidi.

Alates eilsest taastasime tavapärase sageduse nii Rapla, Türi ja Viljandi liinidel kui ka Tallinna ja Aegviidu vahel. See tähendab, et ronge on praegu vähem üksnes nendel lõikudel, kus toimuvad remonttööd ja tavapärane liiklus ei ole võimalik.

Rohkem väljumisi ka Tartu liinile

Tavapärane rongiliiklus Tallinna-Tartu liinil taastub täies ulatuses 28. juunil, mil peaksid lõppema raudtee remonttööd Tabivere-Kärkna lõigul. Seniks oleme lisanud täiendavaid ronge reedeti ja pühapäeviti, et populaarsematel reisiaegadel oleks võimalik enamatel inimestel mugavamalt rongiga sõita. Tallinna-Tartu liikluse tihenemine kuu lõpus võimaldab lisada ronge ka Valga ja Koidula liinidele.

Kui reisijad soovivad rongis hoida kaasreisijatega suuremat vahet, siis soovitame eelistada päevaseid või hilisõhtuseid väljumisi. Näiteks reedeti või pühapäeviti Tartust Tallinnasse sõites võib kindel olla, et kella 8 paiku õhtul väljuvas rongis on märgatavalt vähem sõitjaid kui varasematel kellaaegadel. Tipptunniväljumistel, mil rongides on rohkem reisijaid, tasub kaaluda näomaski kasutamist nii nagu seda tehakse teistes Euroopa riikide ühistranspordi sõidukites, sest sel juhul pole kaasreisijatega võimalik suurt vahet hoida.

Elroni piletitulu oli maikuus ligi 0,8 miljonit eurot, mis on 51% vähem kui 2019. aastal.

Säästa aega ja raha - osta pilet veebist

Veebist ostetud pilet on 15% soodsam kui rongist klienditeenindajalt ostes.

Osta pilet