6:00-23:59 kliendiinfo +372 616 0245

Elroni rong Tartu raudteejaamas
21.09.2023 13:41

Tapa – Tartu raudtee remonttööd toovad muudatused sõiduplaanidesse

25. septembril Tapa–Tartu vahelisel raudteelõigul algavad remonttööd toovad 2024. aasta lõpuni kaasa muudatused Tallinn–Tartu, Tallinn–Koidula, Tallinn–Valga, Tallinn–Aegviidu ja Tallinn–Narva rongide sõiduplaanides. Tööde lõppedes saab suurendada liinil reisirongide sõidukiirust ja tuua Tartu liinile ka uued Škoda rongid.

“Tallinnast Tartu, Koidula või Valga suunas reisijate jaoks muutub Tapa–Tartu vahelisel raudteel toimuvate remonttöödega seoses sõidu kestus kümmekond minutit pikemaks,” ütles Elroni kommunikatsioonijuht Kristo Mäe. „Kui tööd tehtud, saavad ka uued Škoda rongid tulla liinile ja saame vähendada Tartu–Tallinn vahelise sõidu kestust.“

Töid teostab infrastruktuuri omanik AS Eesti Raudtee. “Tööde käigus õgvendatakse raudteed, uuendatakse liiklusjuhtimissüsteeme, ehitatakse elektrirongide tarvis kontaktvõrk ja ehitatakse ümber ooteplatvorme,” kommenteeris AS Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht Riho Vjatkin.  

Uuendatud sõiduplaaniga saab tutvuda www.elron.ee. Elron ja Eesti Raudtee paluvad reisijatelt remonttöödega seotud ümberkorralduste tõttu tekkivate ebamugavuste pärast vabandust.

Täpsemat teavet raudtee remonttööde kohta saab AS-ilt Eesti Raudtee.

Elron (AS Eesti Liinirongid) on riigile kuuluv ettevõte, mis korraldab Eesti Raudtee AS ja Edelaraudtee AS-le kuuluval raudteel reisirongiliiklust. Elroni rongidel on päevas üle 200 väljumise ja ettevõte teenindab iga päev üle 20 000 reisija. 2022. aastal tehti Elroni rongidega 7,1 miljonit sõitu.

AS Eesti Raudtee on riigi omandis tegutsev äriühing, mis vastutab raudtee administreerimisega seotud ülesannete eest. Eesti Raudtee tagab raudteetaristu sujuva opereerimise, majandamise, hoolduse ning efektiivse liikluskorralduse.