6:00-23:59 kliendiinfo +372 616 0245

Suveajale üleminek, riiklik eriolukord ja raudtee remonttööd toovad muudatusi sõiduplaanidesse
26.03.2020 09:09

Suveajale üleminek, riiklik eriolukord ja raudtee remonttööd toovad muudatusi sõiduplaanidesse

Alates eelolevast pühapäevast, 29. märtsist muutuvad rongide sõiduplaanid. Muudatused on tingitud nii suveajale üleminekust, raudtee remonttöödest kui ka eriolukorrast, mis on vähendanud reisijate arvu üle 80%.
Suveajale üleminek muudab rahvusvaheliste rongide sõidugraafikuid, mis omakorda tingib ka meie rongide sõiduplaani muutmisvajaduse. Kuigi koroonakriisi tingimustes rahvusvahelist reisirongiliiklust praegu ei toimu, tuleb muudatused siiski sisse viia, et olla valmis täismahus reisirongiliikluse taastamiseks.
Rahvusvaheline rongiliiklus mõjutab kõige enam Elroni Tallinna-Narva sõiduplaani, kus väljumisaegades on kuni tunniajalised muudatused.

Raudtee remonttöödest tingitud muudatused
Aprillis alustab Eesti Raudtee plaanilise remondiga Tabivere-Tartu raudteelõigul. Raudtee rekonstrueerimistööd lisavad Tallinna-Tartu liini rongide sõiduajale kümmekond minutit, kuna sõidukiirus on piiratud, see puudutab kõiki Ida- ja Kagusuuna rongide väljumisi.
Kuigi raudtee remonttööd valmistavad reisijaile ebamugavusi, on need hädavajalikud, et teenus oleks kvaliteetne ja rongide sõiduaega saaks tulevikus lühendada.

Eriolukorrast tingitud muudatused
Riiklikust eriolukorrast tulenevalt on rongiga reisijate arv drastiliselt vähenenud, mis tingib ka sõiduplaani hõrendamise. Viimase kahe nädalaga on reisijate arv vähenenud 80%, mis tähendab, et paljud rongid on olnud praktiliselt tühjad. Hetkeolukorda arvestades ei ole meil võimalik senises mahus jätkata ning peame tegema kärpeid. Osadel väljumistel võib selle tõttu olla edaspidi mõnevõrra rohkem sõitjaid, kuid püüame jälgida, et rongides oleks jätkuvalt piisavalt ruumi, et reisijad saaksid hoida üksteisega vajalikku distantsi. Jälgime nii riiklikku olukorda kui ka reisijate arvu rongides ning olukorra stabiliseerumisel oleme koheselt valmis graafikuid taas tihendama.

Reisirongiliikluse teenusepakkujana peame sarnaselt kõigile teistele tegevusvaldkondadele kriisioludest lähtuvalt hoidma nii oma töötajaid kui ka optimeerima kulusid, et tagada rongiliikluse jätkumine ka tulevikus koos selleks vajaliku vastava ettevalmistusega personaliga. Kindlasti arvestame väljumiste vähendamisel sellega, et reisijatel säiliks võimalus erinevatel kellaaegadel nii linnalähiliinidel kui ka üle Eesti liikuda. Esimeses järjekorras jäetakse graafikust ajutiselt ära need reisid, mida kasutatakse vähem või kus ajaliselt lähedal on olemas mõni teine rong, mida kliendid saavad valida. Kuna olukord muutub väga kiiresti, võivad sõiduplaanid vajada lähiajal täiendavat korrigeerimist.

Meie ronge puhastatakse igapäevaselt ning puhastusteenindajad pööravad erilist tähelepanu laudadele, istmete käetugedele ja teistele kontaktaladele rongis. Kõigil reisijatel on võimalik kätepesuks kasutada rongides olevaid WC-sid ning hoida kaasreisijatega mõistlikku vahet.

Kõik sõiduplaanid on leitavad Elroni veebilehelt, tasuta rongiinfot jagab ka ööpäevaringne infotelefon 616 0245.