6:00-23:59 kliendiinfo +372 616 0245

Elroni rong ja noorte seltskond Kloogaranna jaamas
31.08.2023 08:26

Sügis toob Keila – Tallinna vahele kiirrongid

4. septembrist muutuv reisirongide läänesuuna sõiduplaan toob argipäevade tipptundideks Keila – Tallinna liinile kiirrongid, millega reisi kestus kahe linna vahel kahaneb 30 minutini. Käiku jäävatel läänesuuna tavarongidel võivad võrreldes varasemaga olla väljumisajad tipptunnil muutunud.

Elroni juhatuse esimees Lauri Betlemi sõnul on tipptundidel kiirrongide Keila – Tallinna vahele liinile toomine osa ettevõtte strateegiast teha rongisõit autosõidust kiiremaks ja mugavamaks. “Tihe sõiduplaan on reisijate jaoks üks olulisemaid eeldusi, et kaaluda autosõidu asendamist rongiga. Kuigi rongipark on piiratud, on meil siiski juba täna võimalik sõiduplaani linnalähiliikluses paremaks teha. Sellele hetkel ka keskendume,“ märkis Betlem. „Läänesuunalt on Keila, Saue, Laagri nüüd väga hästi kaetud, samuti paranevad rongiga sõitmise võimalused Tallinna linnas asuvate peatuste vahel. Tallinna linna siseselt on rong kõige kiirem sõiduvahend.“

Elroni müügijuhi Triinu Tirmaste sõnul puudutab sõiduplaanimuutus argipäevade tipptunde, kui inimestel on kõige suurem vajadus liikuda. „Nii head sõiduplaani pole Eestis rongiliikluses veel ühelgi suunal olnud kui alates 4. septembrist Tallinnast Pääskülla, Laagrisse, Sauele ja Keilasse,“ ütles Tirmaste. „Tipptunnil liigub kahe linna vahel kuus rongi tunnis ehk keskmiselt väljumine iga 10 minuti tagant.“

Kiirrongide liinile toomine argipäevade tipptundidel annab ka Paldiski, Klooga, Vasalemma, Laitse, Riisipere ja Turba elanikele kiirema ühenduse Tallinnaga. „Näiteks Paldiskist jõuab tööpäeviti Tallinnasse nüüd 55 minutiga,“ märkis Tirmaste.

2023. aasta suvel on reisijate arv olnud läänesuunal võrreldes aasta varasemaga kasvutrendis – juunikuus oli reisijate arv Tallinna – Keila liinil võrreldes aasta varasemaga 311% ja juulikuus 52% suurem.

 

Tipptundidel läänesuunal väljuvate kiirrongide sõidu kestused: 

- 59 minutit Turba – Tallinn (argipäevadel)

- 45 minutit Kloogaranna – Tallinn (argipäevadel)

- 55 minutit Paldiski – Tallinn (argipäevadel)

- 30 minutit Keila – Tallinn (argipäevadel)

- 25 minutit Saue – Tallinn (argipäevadel)

- 18 minutit Laagri – Tallinn (argipäevadel)

     

Kiirrongid ei peatu järgmistes peatustes:

- Jaanika, Valingu, Urda, Kivimäe, Hiiu, Rahumäe, Järve

 

Väljumiste arv läänesuunal argipäeviti (tavarongid ja kiirrongid)

- Tallinna – Keila vahel mõlemas suunas 49 väljumist päevas

- Pääsküla – Tallinn vahel mõlemas suunas 60 väljumist päevas


Läänesuuna sõiduplaaniga tutvu www.elron.ee