6:00-23:59 kliendiinfo +372 616 0245

Elroni rong Balti jaamas
12.04.2023 11:15

Rongisõitjate arv kasvas I kvartalis jõudsalt

Aasta esimese kolme kuuga oli Elroni rongides viiendiku võrra rohkem sõitjaid. Eriti populaarsed on ekspressliinid, kus reisijaid on lisandunud pea poole võrra.

Elroni rongidega tehti käesoleva aasta I kvartalis ligi 1,8 mln sõitu, mis on möödunud aastaga võrreldes 20% enam. Elroni müügijuhi Ronnie Kongo sõnul on reisijaid eelmise aastaga võrreldes rohkem igal pool üle Eesti, kuid päris ühtlane see tõus siiski ei ole.On näha, et mõnevõrra hoogsam on sõitjate arvu kasv olnud Lõuna-Eesti liinidel, samas Tallinna linna sees on see jäänud mõnevõrra tagasihoidlikumaks. Suuremate linnade vahel sõitvate Tartu, Narva ja Viljandi ekspressliinidel oli reisijaid lausa 49% enam kui aasta tagasi.“

Märtsis oli Elroni reisijate arv 648 000, kasvades aastaga 10%.

Kuigi mitmel pool tehakse juba raudtee remonttöid ja rongide sõiduplaan on sellest mõjutatud, on sõitjate arvu suurenemist oodata ka aprillis. Läänesuunal lõpetab Eesti Raudtee peagi uue liiklusjuhtimissüsteemi tööd, misjärel saame Keila, Paldiski ja Turba liinidel sõiduaegu lühendada ja oma kliente paremini teenindada.