24h kliendiinfo +372 616 0245

Reisija Elroni rongis
21.09.2023 12:26

Rongipiletite müügis esineb küberründe tõttu endiselt häireid

Elroni rongipiletite müügis esineb eile pärastlõunal alanud ja piletimüügisüsteemile suunatud küberründe tõttu endiselt häireid. Ebamugavuste vältimiseks tasub rongipiletite ostmiseks võtta  kaasa sularaha. Piletimüügisüsteemi pakkuja Ridango tegeleb olukorra lahendamisega.

“Olukord on hakanud paranema, kuid endiselt võib Ridango poolt hallatava piletimüügikeskkonna vastu suunatud küberrünnakute tõttu esineda piletimüügis tõrkeid,” ütles Elroni klienditeenindusjuht Ardo Roosenberg. “Piletit on kindlasti võimalik osta rongis klienditeenindajalt sularaha eest, enamasti töötavad ka rongis asuvad piletimasinad ja klienditeenindajate terminalid. Küberrünnetest tingitud ebamugavuste vältimiseks palume reisijatel võtta igaks juhuks kaasa pileti soetamiseks sularaha. Elron palub reisijatelt ebamugavuste pärast vabandust.”

Kuna Elroni sõiduplaaniotsing on seotud piletimüügisüsteemiga, siis võib ka see olla aeg-ajalt kättesaamatu või väga aeglane. Sõiduplaane saab vaadata veel https://elron.ee/soiduinfo/soiduplaanid  

Riigi Infosüsteemide Ametit on intsidendist teavitatud ja Elronile piletimüügisüsteemi teenust pakkuv Ridango tegeleb olukorra lahendamisega.

Elron (AS Eesti Liinirongid) on riigile kuuluv operaatorfirma, mis korraldab Eesti Raudtee AS ja Edelaraudtee AS-le kuuluval raudteel reisirongiliiklust. 2022. aastal tehti Elroni rongidega 7,1 miljonit reisi.