15.- 21. juulini 2024 on Balti jaam reisirongide liikluseks suletudLoe rohkem

6:00-23:59 kliendiinfo +372 616 0245

Elroni rong Balti jaamas
07.10.2021 12:48

Rongide sõiduplaanid muutuvad 11. oktoobrist

Alates esmaspäevast 11. oktoobrist on muudatusi rongide sõiduplaanis. Kuigi raudtee ehitustööd jätkuvad, saab osa ronge sõita taas Balti jaama.
Siiski mitmeid Idasuuna reise teenindatakse endiselt bussidega Tallinna ja Ülemiste vahel ning Edelasuuna reise Tallinna ja Tallinn-Väikse vahel.

Ehitustööd edenevad ning alates esmaspäevast saame jälle osade rongidega sõita Balti jaamani. Samas on teatud tööde tõttu rongliiklusele kehtestatud piirangud, mistõttu paljud rongid kahjuks Balti jaama veel ei pääse. Seetõttu sõidavadki kõik Aegviidu liini rongid üksnes Ülemisteni ning Tallinna ja Ülemiste vahel tuleb kasutada busse. Samuti teenindatakse Balti jaama ja Ülemiste vahel bussidega mitmeid Tartu, Narva ja Rakvere liini reise. Edelasuuna puhul saab suurem osas ronge sõita Balti jaamani, ülejäänud väljumised on asendatud bussidega Tallinna ja Tallinn-Väikse vahel.

Tulenevalt sagedastest remonttöödest on rongipiletite ettemüügi aeg piiratud. Sõiduplaane tuleb praegu väga tihti muuta ning kahjuks ei jõuta neid seetõttu piisavalt vara valmis. Arusaadavalt põhjustavad nii väljumisaegade muudatused, bussid kui ka piletite piiratud ettemüügiaeg reisijatele ebamugavust. Palume seetõttu vabandust. Samas on meil hea meel, et tänu nendele töödele saame juba paari kuu pärast pakkuda sõitjatele paremat sõiduplaani.

Juhime tähelepanu, et asendusbussidega ei ole võimalik jalgrattaid transportida. Bussiga asendatud reiside puhul saab rattaga rongile kas Tallinn-Väiksest või Ülemistelt. Ratastooliga on asendusbussi kasutamine võimalik eeldusel, et ratastool pannakse pakiruumi (peab olema kokkupandav) ning reisija saab ise bussi minna. Juhul, kui klient saab liikuda ainult ratastoolis, palume oma reisisoovist ja täpsetest reisi aegadest vähemalt kolm tööpäeva varem e-posti teel ([email protected]) teada anda. Vaid sel juhul on võimalik korraldada spetsiaalne transport, kuhu saab ratastooliga siseneda.

Asendusbusside peatused on tähistatud Elroni värvides siltidega ning nende asukohad koos sõiduplaanimuudatuste infoga on leitavad kodulehelt ja ooteplatvormide infostendidelt.