08.10.2020

Rongid on ettevõtete jaoks kui mobiilsed kontorid

Viljandi rong Balti jaamas

Enam kui 200 erinevat Eesti ettevõtet kasutavad iganädalaselt meie ronge, et ühendada erinevates Eesti paikades asuvaid kontoreid. Suurima eelisena näevad ettevõtted võimalust teha rongis tööd ning kindlustunnet jõuda alati planeeritud ajaks kohale.

Viimase viie aasta jooksul, mil oleme võimaldanud ettevõtetel oma töötajate rongireiside eest tasuda mugavalt kuu lõpus arve alusel, on iga-aastaselt suurenenud äri-reisijate arv ning seda eeskätt kaugliinidel.

Enam kui 200 erineva organisatsiooni töötaja kasutavad iganädalaselt transpordiks ronge. Kuigi viimastel aastatel on suurenenud ka pealinna lähiliinide kasutamine, siis enamik ärikliente kasutavad ronge just linnadevahelise transpordina, kus samal ajal saab teha tööd. Piletimüügistatistika näitab, et ärikliendid eelistavad valdavalt rongis reisida esimeses klassis, kus eraldatumalt võimalus tööle keskenduda.

Cleveroni turundusjuht Edith Väli nentis, et kuna Cleveronil on kaks kontorit – arenduskeskus Viljandis ja kontor Tallinnas, siis sõidavad cleveroonikud rongiga väga tihti – keskmiselt 100 korda kuus.

„Paljud Cleveroni tiimid on jaotunud kahe linna vahele, mistõttu tuleb aeg-ajalt pea kõikidel sõita Tallinnast Viljandisse või vastupidi. Reisivad tarkvaraarenduse, tarneahela, turunduse ja ka kõikide teiste osakondade inimesed ehk pendeldamine ei sõltu ametikohast,“ sõnas Väli.

Ta nentis, et ükski töötaja päris igapäevaselt linnadevaheliselt ei reisi, kuid keskmiselt paar-kolm korda nädalas alustatakse või lõpetatakse tööpäev siiski rongis, et jõuda tagasi koju.

„Rongi eelistame just seetõttu, et kuigi pealinnast Viljandisse sõidab küll  2 tundi, siis on see osaks tööpäevast, sest rongis saab väga edukalt teha kontoritööd. Loodame vaid, et WiFi-ühendus ja mobiililevi ajas veel paremaks muutuvad,“ sõnas Väli.

Säästa aega ja raha - osta pilet veebist

Veebist ostetud pilet on 15% soodsam kui rongist klienditeenindajalt ostes.

Osta pilet