15.- 21. juulini 2024 on Balti jaam reisirongide liikluseks suletudLoe rohkem

6:00-23:59 kliendiinfo +372 616 0245

Piletimasin Elroni rongis
10.06.2024 09:25

Reisirongides muutuvad alates juulikuust soodustused

Alates 1. juulist lõpeb Elroni rongides ühistranspordi kaardi alusel sõjapõgenikele seni kehtinud tasuta sõiduõigus ja pilet tuleb soetada vastavalt kehtivale hinnakirjale. Samuti vähenevad üksikpileti ja perioodipileti veebist ning piletimasinast ostmisele kehtivad soodustused.

„Sõjapõgenike tasuta sõiduõigus kehtib edaspidi Elroni rongides olenevalt inimese Eestisse saabumisest 2-4 päeva piiripunktis väljastatud käepaela alusel juhul, kui tal puudub ise võimalus piletit osta,“ ütles Elroni äriarendusjuht Pille Kauber.  „Eestisse jäänud sõjapõgenikud käivad reeglina tööl ja ühistranspordi kaardi alusel pole tasuta sõiduõiguse pakkumine enam asjakohane. Edaspidi on soodustused kõikidele reisijatele ühetaolised.“

Alates 1. juulist muutuvad ka Elroni üksikpiletitele ja perioodipiletitele kehtivad kanalisoodustused. „Veebist ja rongis asuvast piletimasinast üksikpileti ostmisel rakendub kanalisoodustus 5%,“ lisas Kauber. „Kõik muud soodustused jäävad üksikpiletite puhul samaks – 30% täispileti piletihinnast.“

30% hinnasoodustusega rongipileti kasutamise õigus on kuni 19. aastatel inimestel, õpilastel, üliõpilastel, pensionäridel, osalise või puuduva töövõimega inimestel, üle 65-aastastel, raske või keskmise puudega 17-aastasel ja vanemal, kuni 16-aastase puudega inimese saatjal, sügava puudega isiku saatjal.  Soodustused ei kehti rongi 1. klassis. Sooduspileti kasutamise õigusega isik peab esimeses klassis reisimiseks ostma täispileti.

Elroni rongides tasuta sõidu õigus on kuni 7-aastastel lastel, kuni 16-aastasel puudega inimesel, sügava puudega inimesel, raske nägemispuudega inimesel, sügava või raske nägemispuudega inimese saatjal, puudega inimest saatval juht- või abikoeral.  

Tasuta või sooduspiletiga (ühe korra sooduspilet, soodus perioodipilet, soodus-päevapilet, 30 päeva sooduspilet, 30 päeva soodus ühispilet) sõidu õigus on soodustust tõendava dokumendi olemasolul.

Kanalisoodustus väheneb ka veebist ostetavate perioodipiletite puhul 5%ni. 
 

Elron (AS Eesti Liinirongid) on riigile kuuluv operaatorfirma, mis korraldab Eesti Raudtee AS ja Edelaraudtee AS-le kuuluval raudteel reisirongiliiklust. 2023. aastal tehti Elroni rongidega 7,83 miljonit reisi.