24h kliendiinfo +372 616 0245

Elroni rong Balti jaamas
16.06.2021 11:38

Parendasime rongides WiFi kvaliteeti

WiFi-ühenduse kasutajate arv rongides on kasvanud, parema traadita internetiühenduse tagamiseks paigaldasime rongidesse lisaruuterid, millega suurendatakse andmeside läbilaskevõimet ja tagatakse rongides parem WiFi kvaliteet.

Rongisõiduga loome reisijale väärtuslikku aega, mida sisustatakse sageli näiteks tööd tehes või lihtsalt internetis aega veetes. Analüüsides rongis internetikasutuse statistikat, siis näeme kasutatud internetimahu pidevat kasvu – selle aasta maikuus tehti 60% rohkem sõite kui möödunud aastal samal ajal. Näiteks eelmisel kuul kasutas rongi WiFit päevas keskmiselt 8800 reisijat. Kuna aga suur üheaegselt kasutajate arv pärsib interneti kiirust, otsustasime lisada pikemaid liine teenindavatesse rongidesse lisaruuterid, mis suurendavad andmeside läbilaskevõimet. Lisaks eraldasime I klassi WiFi tavaklassi ühendusest, mis tagab rongi I klassis senisest parema interneti kvaliteedi ning vähendab ka tavaklassi ühenduse koormust. 

Oleme järjepidevalt aastate jooksul traadita internetiühendust rongides arendanud.

Iga rong on varustatud kõikide Eesti mobiilsideoperaatorite andmesideühendusega ja lisaantennidega ning igas vagunis paiknevate tugijaamadega, mis parandavad andmesideühenduse kättesaadavust.

Interneti kvaliteet sõltub mobiilsidemasti kaugusest ja koormatusest, kuivõrd rong sõidab läbi ka piirkondadest, millest operaatorite mastid on kohati kaugel, on rongis kasutusel paralleelselt kõigi operaatorite andmeside ning kogu internetiliiklus jagatakse nende vahel dünaamiliselt ehk kui ühe operaatori levi on nõrk, kasutatakse proportsionaalselt rohkem tugevama signaaliga teiste operaatorite ühendusi.

Enamik kaugliinide ronge on lisaruuteritega juba varustatud, kõik rongid loodame täiendavate seadmetega varustada selle kuu lõpuks.