6:00-23:59 kliendiinfo +372 616 0245

Elroni rong Balti jaamas
12.01.2021 13:40

Meie elektrirongid sõidavad alates sellest aastast üksnes taastuvenergial

Tallinna ja Harjumaa lähiliinidel sõitvad elektrirongid kasutavad 2021. aastast 100% vaid rohelist energiat. Taastuvenergiapõhise rongiühenduse tagamine aitab vähendada süsiniku jalajälge ning täita Eesti ja Euroopa Liidu taastuvenergia osakaalu suurenemist transpordisektoris.

2021. aastal on planeeritud elektrienergia kulu elektrirongidel üle 14 miljoni kWh. Kui eelmistel aastatel kasutasime elektrirongide puhul tavaenergiat, siis alates vastalanud aastast sõidavad kõik meie elektrirongid 100% üksnes taastuvenergial.

Üleminek rohelisele energiale on osaks Eesti transpordisüsteemi arengust. Nii nagu kogu Euroopa, peab ka Eesti aitama kaasa transpordisektori keskkonnamõjude vähendamisele. Üheks võimaluseks on eelistada fossiilsete energiaallikate kõrval taastuvenergiat, eriti juhul, kui see on samaväärselt kättesaadav.

Kui praegu sõidavad elektrirongid Tallinnas ja Harjumaal, siis aastaks 2024. on planeeritud elektrifitseerida ka Tallinna-Tartu kui üks suurima täituvusega rongiliin ning kaugemas tulevikus loodetavasti ka Ida-suuna raudtee, mis võimaldaks Elronil veelgi suurendada taastuvenergiapõhise rongiliikluse mahtu.
Hanke raames tellitud uued rongid, mis jõuavad plaanide kohaselt Tallinna-Tartu liinile 2024. aasta lõpuks, on samuti kahesüsteemsed elektrirongid, mis hakkavad sõitma taastuvenergial.