6:00-23:59 kliendiinfo +372 616 0245

https://www.elron.ee/
21.04.2020 10:49

Lelle-Türi raudteelõigu kapitaalremont muudab rongide sõiduplaane

Alates järgmisest nädalast, 27. aprillist algavad raudtee remonttööd toovad Türi- ja Viljandi-suunaliste rongide sõiduplaanidesse muudatusi. Vajalik on kasutada asendusbusse.

Edelaraudtee alustab Lelle-Türi raudteelõigu kapitaalremonti, et tulevikus saaks sel lõigul tõsta sõidukiirusi ja muuta rongireis veelgi sujuvamaks.

Lelle-Türi raudteelõik on alates esmaspäeva hommikust kella 8.30st rongiliiklusele täielikult suletud. Esimesed Tallinna-suunalised rongid pääsevad veel läbi, pärast seda tuleb aga Lelle-Türi ja Lelle-Viljandi lõikudel kasutada asendusbusse. Rongiga saab Türile ja Viljandisse jälle juunikuu keskel, kuid tööd kestavad sisuliselt aasta lõpuni.

Kuna raudteeremonti tehakse viisil, kus rongiliiklust ei toimu, siis selle võrra on kogu tööde periood lühem. Praegusel ajal on ka nõudlus tervikuna väiksem ja me loodame, et kui rongliiklus saab uuesti alata, on liikumispiirangud tühistatud ning sõitasoovijaid jälle rohkem.

Juhime tähelepanu, et asendusbussi peatused ei asu alati raudteepeatuse vahetus läheduses ning Türil ja Viljandis tehakse ka lisapeatusi, et oleks võimalik sõita sihtkohale lähemale. Asendusbussi ei saa võtta jalgrattaid. Busside peatuskohad märgistatakse Elroni värvides tahvlitega, nende asukohad koos infoga sõiduplaanimuudatuste kohta on leitavad Elroni kodulehelt ja ooteplatvormide infostendidelt, tasuta rongiinfot jagab ööpäevaringne infotelefon 616 0245.
Liikumiserivajadusega inimestel palume asendusbussidega teenindaval lõigul sõitmiseks meiega ühendust võtta [email protected] või telefonil 616 0245.