24h kliendiinfo +372 616 0245

62644684
20.07.2022 14:27

Keskkonnasõbralik rongisõit on üha popim

Elroni rongidega sõideti juunis 678 000 korda, mis on 13% enam kui aasta tagasi. Omatulu kasvas kolmandiku võrra, ulatudes rekordilise 1,94 mln euroni.

Elroni müügi- ja arendusjuhi Ronnie Kongo sõnul on rongisõit saavutanud pandeemiaeelse populaarsuse. Viimaste kuude sõitude arvu kasvu põhjusena tõi ta välja piirangute lõppemise ja eriti tuntavana kõrged kütusehinnad: „Praegu on paljud inimesed enda jaoks taasavastanud ühistranspordi, rong on seejuures rõõmustavalt paljude esimene valik. Reisijate arvu kasv ja suurenenud omatulu on meile väga oluline selleks, et aidata kompenseerida hüppeliselt kasvanud kulusid kütusele ja elektrienergiale.“

Kongo täpsustas, et enim on sõitjaid lisandunud kiiretel linnadevahelistel ekspressliinidel: „Palju uusi sõitjaid oleme saanud nii Tartu, Narva kui Viljandi suunal. Praegu saab neid liine teenindada veel ainult diiselrongidega, mida meil kahjuks piisavalt ei ole. Seetõttu tuleb suure nõudluse juures praegu ette, et inimesed peavad püsti seisma, palume seepärast vabandust. Täiendava veeremi vajadusest rääkisime juba aastaid tagasi, täna saame õnneks kinnitada, et uued rongid on paari aasta pärast siin. See tähendab, et rongiliiklus muutub veelgi kiiremaks, mugavamaks ja tihedamaks.“

Linnalähiliikluses on sõitjate arvu taastumine Ronnie Kongo sõnul võtnud kauem aega, sest osa varasemaid reisijaid eelistab teisi alternatiive. „Kuigi Elroni rongid kasutavad ainult taastuvelektrit ja on seega lisaks kiirusele ja mugavusele ka kõige keskkonnasäästlikum liikumisviis, saab paljude jaoks otsustavaks siiski teenuse hind. Kindlasti on siin mõttekoht, kas praegune ühistranspordikorraldus, kus tasuline rong ja tasuta või pooltasuta buss teenindavad samu piirkondi paralleelselt, töötab ühtse tervikuna,“ sõnas ta.

Aasta esimese kuue kuuga on Elroni rongidega tehtud ligi 3,5 mln sõitu, reisijate arv on kasvanud 28%. Tervelt seitse piletit kümnest ostetakse iseteenindusest – kas veebist või rongist piletimasinast, kust ostes on piletid soodsamad. Alates eelmise aasta lõpust saab piletimasinas lisaks Elroni kaardile tasuda ka pangakaardiga, kui sellel on viipemaksed lubatud.

Foto autor: Rauno Stamm