15.- 21. juulini 2024 on Balti jaam reisirongide liikluseks suletudLoe rohkem

6:00-23:59 kliendiinfo +372 616 0245

Elroni rong Keila jaamas
04.09.2023 00:50

Keila – Tallinna vahel alustavad kiirrongid

Tänasest, 4. septembrist hakkavad argipäevade tipptundidel Keila – Tallinna liinil liikuma kiirrongid, millega kahaneb reisi kestus kahe linna vahel 30 minutini. Läänesuuna tavarongide sõiduplaanis võivad seoses kiirrongide tulekuga olla väljumisajad tipptunnil muutunud.

Elroni müügijuhi Triinu Tirmaste sõnul puudutab sõiduplaanimuutus argipäevade tipptunde, kui inimestel on kõige suurem vajadus liikuda. „Alates tänasest on argipäeviti oluliselt paranenud võimalus jõuda tipptunnil kiiresti läänesuunalt Tallinnasse ja tagasi,“ ütles Tirmaste. „Tipptunnil liigub Tallinna ja Keila vahel kuus rongi tunnis ehk keskmiselt on väljumine iga 10 minuti tagant.“

Kiirrongide liinile toomine argipäevade tipptundidel annab ka Paldiski, Klooga, Vasalemma, Laitse, Riisipere ja Turba elanikele kiirema ühenduse Tallinnaga. „Näiteks Paldiskist jõuab tööpäeviti Tallinnasse nüüd 55 minutiga,“ märkis Tirmaste.

Tipptundidel väljuvate kiirrongide sõidu kestused: 

- 59 minutit Turba – Tallinn (argipäevadel)

- 45 minutit Kloogaranna – Tallinn (argipäevadel)

- 55 minutit Paldiski – Tallinn (argipäevadel)

- 30 minutit Keila – Tallinn (argipäevadel)

- 25 minutit Saue – Tallinn (argipäevadel)

- 18 minutit Laagri – Tallinn (argipäevadel)

     

Kiirrongid ei peatu järgmistes peatustes:

- Jaanika, Valingu, Urda, Kivimäe, Hiiu, Rahumäe, Järve. Soovides kiirrongiga jõuda nendesse peatustesse (v.a Jaanika) tuleb teha ümberistumine Keila jaamas (ooteaeg 7 minutit).

- Paldiski ja Kloogaranna suunalt Tallinna suunduvad kiirrongid ei peatu Padulas.

 

Väljumiste arv läänesuunal argipäeviti (tavarongid ja kiirrongid)

- Tallinna – Keila vahel mõlemas suunas 49 väljumist päevas

- Pääsküla – Tallinn vahel mõlemas 60 väljumist päevas

 

Seoses Keila–Tallinna kiirrongide käivitamisega võtab taristuomanik AS Eesti Raudtee 4. septembrist läänesuuna liinidel kasutusele täiendavad ka ohutusmeetmed, et aidata rongile minejatel ja raudtee ületajatel harjuda rongidega, mis kõikides peatustes ei peatu.

AS Eesti Raudtee tagab ohutuse tõstmiseks nädalaks ajaks Valingu jaama ning Hiiu, Rahumäe, Kivimäe ja Järve peatustesse esimeseks kolmeks päevaks Forus Security mehitatud valve. Loe ohutusmeetmetest lähemalt SIIT.

 

Elron (AS Eesti Liinirongid) on riigile kuuluv operaatorfirma, mis korraldab Eesti Raudtee AS ja Edelaraudtee AS-le kuuluval raudteel reisirongiliiklust. 2022. aastal tehti Elroni rongidega 7,1 miljonit reisi.