6:00-23:59 kliendiinfo +372 616 0245

Elroni vedurijuhtide kursuse lõpetajad veebruar 2024
18.02.2024 10:58

Elroni koolituskeskuses lõpetas uus lend vedurijuhte

Pärast kolm kuud kestnud õppetööd lõpetas Elroni koolituskeskuses uus lend vedurijuhte, kes suunduvad  pärast vedurijuhiloa eksami edukat sooritamist sertifikaadiõppesse. Eestis kasvab vajadus vedurijuhtide järele seoses uute reisirongide liinile tulemisega alates 2025. aasta algusest. 

“Vedurijuhid vastutavad reiside käigus sadade inimeste turvalisuse ja reisikogemuse eest ning saavad enda juhtida Euroopa tipptasemel reisirongid,” ütles Elroni personalijuht Kristi Relvik.  “Seepärast läbivad vedurijuhid põhjaliku koolituse, mis kestab kokku kuni üheksa kuud. Esimese kolme kuu jooksul läbitakse teooria ja tehakse esimene sõidupraktika. Pärast edukat vedurijuhi üldkoolituse läbimist ja Transpordiametis vedurijuhiloa eksami sooritamist suunduvad õpilased kuni viis kuud kestvasse sertifikaadiõppesse, kus õpitakse tundma konkreetseid raudteeliine ja ronge.”

Relviku sõnul kandideeris 15. veebruaril lõppenud kursusele 148 inimest, kellest valiti välja 12 ja lõpetas 10 õpilast. “Kuna tegemist on väga vastutusrikka ametiga, siis on valikusõel üsna tihe,” märkis Relvik. “Lõpetajate seas annavad tooni elus karjääripööret tegevad inimesed." 

Jaanuari alguses kuulutas Elron välja konkursi vedurijuhi õpilaste leidmiseks maikuus algavale vedurijuhtide üldkoolitusele. Kokku kandideeris kümnele vedurijuhi õpilase kohale 538 inimest.

Elron (AS Eesti Liinirongid) on riigile kuuluv operaatorfirma, mis korraldab Eesti Raudtee AS ja Edelaraudtee AS-le kuuluval raudteel reisirongiliiklust. 2023. aastal tehti Elroni rongidega 7,83 miljonit reisi. Elroni koolituskeskus pakub vedurijuhtidele täiend- ja väljaõpet Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt välja antud koolitusloa alusel.