6:00-23:59 kliendiinfo +372 616 0245

Jalgrattur siseneb Elroni elektrirongi
31.03.2024 13:12

Elektrirongides algaval rattahooajal jalgrattapiletit ei küsita

1. aprillist algaval rattahooajal saab Elroni elektrirongides transportida jalgratast tasuta, samuti kahekordistub läänesuunda ja Tallinna – Aegviidu liini teenindavates elektrirongides jalgrattakohtade arv. Nagu ka varasematel aastatel, on diiselrongides 1. aprillist 31. oktoobrini jalgrataste vedu tasuline.

„Algaval jalgrattahooajal on elektrirongides jalgrataste transport tasuta, et aidata kaasa keskkonnasõbralike liikumisviiside edendamisele. Samuti saab nüüd läänesuunda ja Tallinn – Aegviidu liini teenindavates elektrirongides jalgrattaid paigutada lisaks C-alale ka nende sissepääsude juurde, kus varem oli lubatud hoida vaid lapsevankreid,“ ütles Elroni klienditeenindusjuht Ardo Roosenberg. „Näiteks neljavagunilise elektrirongi puhul on 1. aprillist võimalik rongiga vedada senise kümne jalgratta asemel kuni kakskümmend. Tähistatud ala jalgrataste ja lapsevankrite paigutamiseks asub iga väljapääsu juures.“

Roosenberg paneb aga jalgratturitele südamele, et elektrirongides jalgrataste vedamisel tuleb arvestada nii lapsevankrite kui ka ratastooli kasutavate inimeste vajadustega. „Laiendasime küll võimalusi jalgrataste paigutamiseks elektrirongides, kuid endiselt tuleb esmajärjekorras arvestada liikumispuudega inimeste ja väikelaste vajadustega,“ lisas ta. „Kindlasti peavad jalgrattaga reisijad ka jälgima, et lühikese perrooniga peatuste puhul saab väljuda ikkagi ainult läbi C-ala.“

2024. aasta jalgrattahooajal on läänesuunal ehk Tallinna ja Keila, Turba, Paldiski ning Kloogaranna ja Tallinn – Aegviidu liine teenindavates elektrirongides jalgrataste vedamine tasuta.

Kaugliine teenindavates diiselrongides on ruumipuuduse tõttu ka tänavu jalgrataste vedamine 1. aprillist kuni 31. oktoobrini tasuline. Diiselrongide C-alas on kohti jalgratastele kümme ja jalgrattakoha kindlustamiseks saab reisija soovi korral selle veebilehel www.elron.ee ette broneerida. Samuti on sõiduplaanides väljumiste juures punased, kollased ja rohelised rattamärgid, mis näitavad rongi täituvust ja rattakohtade olemasolu. „Kaugmaaliinide puhul saame alles pärast uute Škoda rongide tulemist Tallinn – Tartu liinile vaadata üle ka võimalused jalgrataste vedamise paremaks lahendamiseks,“ märkis Roosenberg.

Elron (AS Eesti Liinirongid) on riigile kuuluv operaatorfirma, mis korraldab Eesti Raudtee AS ja Edelaraudtee AS-le kuuluval raudteel reisirongiliiklust. 2023. aastal tehti Elroni rongidega 7,83 miljonit reisi.