6:00-23:59 kliendiinfo +372 616 0245

Elroni rong Tartu jaamas
28.03.2024 12:22

Algas Elroni rongide Läti raudteedel liikumiseks sertifitseerimine

Elron allkirjastas lepingu Läti ettevõttega SIA Baltijas Sertifikacijas Centrs (Baltic Certification Centre Ltd), kes alustab ettevalmistusi Stadler Flirt reisirongide sertifitseerimiseks Läti Vabariigi raudteedel opereerimiseks. Tartu – Valga – Riia reisirongiühendus on plaanis koostöös kliimaministeeriumi, regionaal- ja põllumajandusministeeriumi, Tartu linna ning Läti koostööpartneritega käivitada tänavu oktoobris.

„Tartu – Valga – Riia liinil reisirongiühenduse käivitamise esimeseks etapiks on Elroni poolt Eestis kasutatavate Stadler Flirt diiselrongide sertifitseerimine Läti raudteedel sõitmiseks. See on eeltingimus Elroni veeremini kasutamiseks Lätis,“  ütles Elroni juhatuse liige Märt Ehrenpreis. “Sertifitseerimine toimub läbi Euroopa Liidu Raudteeameti ja jõuab lõpule hiljemalt septembri keskpaigaks. Paralleelselt hakkame taotlema ka Läti Raudteelt Valga – Riia liini opereerimiseks veomahtusid ja sõiduaegasid.”

Ehrenpreisi sõnul on Tartu – Riia rongiliini käivitamine ettevalmistavas etapis, kus suheldakse Läti ametiasutuste ja reisirongioperaatoriga, et jõuda kokkuleppele liinil sõitmise tingimuste ja võimaluste osas.  „Elroni jaoks on koostöö Läti raudteesektori ja -ettevõtetega väga oluline. Tartu – Riia liin saab toimima hakata ainult kahe riigi ja rongiettevõtete koostöös,“ märkis Ehrenpreis. „Rahvusvahelise rongiliini käivitamisel tuleb lahendada küsimused alates tugimeeskonnast ja tehnilisest toest kuni piletimüügisüsteemini välja.“

Elron (AS Eesti Liinirongid) on riigile kuuluv operaatorfirma, mis korraldab Eesti Raudtee AS ja Edelaraudtee AS-le kuuluval raudteel reisirongiliiklust. 2023. aastal tehti Elroni rongidega 7,83 miljonit reisi.