10.05.2021

15. maist jätkuvad raudteeremondid toovad Jõgeva ja Tartu vahele osaliselt bussid

Elroni rong Tartus

Tabivere-Kärkna raudteelõigu remonttööde tõttu muutuvad alates eelolevast laupäevast Tartu ja Valga liini rongide sõiduplaanid. Õhtustel reisidel tuleb teisipäeviti, neljapäeviti ja laupäeviti Jõgeva ja Tartu vahel kasutada bussi.

Eesti Raudtee jätkab Tapa-Tartu raudteelõigu rekonstrueerimisega, et tulevikus rongireis veelgi sujuvamalt ja kiiremalt kulgeks.

Algavad remonttööd mõjutavad sõiduplaani ja reisijaid õnneks tavapärasest vähem. Kuivõrd teisipäeviti, neljapäeviti, laupäeviti ei saa õhtusel ajal rongid Jõgeva ja Tartu vahel sõita, tuleb nendel päevadel siiski paar ekspressrongi käigust ära jätta ning teiste õhtuste rongide puhul osa teekonnast bussiga läbida.
Remondipäevadel ei ole käigus kell 18.53 Tartust ning kell 20.55 Tallinnast väljuvad rongid, Jõgeval tuleb bussi ümber istuda kell 17.43 ja kell 19.14 Tallinnast väljuvate rongide puhul. Ka õhtul viimasena Tartust väljuv reis on kuni Jõgevani asendatud bussiga, väljudes kell 20.15.

Kuna bussid on rongidest aeglasemad, muutuvad ka väljumis- ja saabumisajad. Samuti tuleb teisipäeviti, neljapäeviti ja laupäeviti muuta Valga liini õhtuste rongide aegu, et jätkuvalt oleks võimalikud ka ühendused Tallinnaga.

Hommikusel ja päevasel ajal saavad rongid sõita ning kehtib tavapärane sõiduplaan. Esmaspäeval, kolmapäeval ning suure nõudlusega reedel ja pühapäeval kehtib aga muudatusteta sõiduplaan kogu päeva jooksul.

Üksikuid muudatusi on ka Tallinna-Pääsküla liinil.

Rongisõitu planeerides palume jälgida infot kodulehelt ja ooteplatvormide infostendidelt.

Muudatused kehtivad hetkel teadaolevalt kuni 2. juunini.

Säästa aega ja raha - osta pilet veebist

Veebist ostetud pilet on 15% soodsam kui rongist klienditeenindajalt ostes.

Osta pilet