Информация о поездках 24ч +372 616 0245

Elroni rongi esiklaasist väja vaade
07.09.2022 12:17

Järgneva viie aasta jooksul hakkab reisijaid teenindama lisaks kuuele uuele rongile veel kümme uut elektrirongi

Valitsus kiitis teisipäeval, 6.septembril heaks täiendava kümne uue elektrirongi soetamise Euroopa Liidu moderniseerimisfondist. Otsus võimaldab realiseerida 2020. aastal sõlmitud kuue Škoda elektrirongi tellimusele lisaks ka optsioonilepingu ning suurendada aastaks 2027. Elroni rongiparki täiendava 10 elektrirongiga. Elroni juhatuse esimehe Lauri Betlemi sõnul on juba täna vajadus uute rongide järele suur, seega täiendus Elroni rongiparki on möödapääsmatu investeering. 

“Elroni rongipark saab järgmise viie aasta jooksul olulise täienduse: 2020. aastal tellitud kuus elektrirongi saabuvad Eestisse 2024. aastal ning lisainvesteeringu tulemusel täiendavad kümme rongi valmivad prognooside kohaselt 2027. aastaks,” ütles Elroni juhatuse esimees Lauri Betlem.

Betlem lisas, et 2020. aastal tellitud kuue uue Škoda rongi projekteerimisfaas on lõppenud ning alanud on rongide ehitus. Valitsuse poolt tehtud otsus on nii meie ettevõtte aga eelkõige just rongireisijate jaoks väga positiivne. Lisaks on see ka suur samm puhtama keskkonna suunas. Elron kasutab juba täna 100% taastuvelektrit ja uued rongid on samuti elektrilised. Meie eesmärk on viia 2030. aastaks fossiilse diiselkütuse osakaal meie energiakasutuses miinimumi ja võimalusel selle kasutusest täielikult loobuda. Saan kinnitada, et läbirääkimised täiendava veeremi soetamiseks on juba alanud.

Viimaste aastate rongireisijate arvu stabiilne kasv ning nõudlus rongitranspordi järele annab alust arvata, et reisijate arvu suurenemine jätkub järgnevatel aastatel veelgi. Juba täna vaatamegi pikemalt tulevikku ning koostöös riigi ja raudtee-ettevõtetega peame hakkama planeerima nii taristu kui ka rongiparki kaugeleulatuvama – vähemalt 10-15-aastase perspektiiviga,” lausus Betlem.

„Tänane olukord on see, et vähempopulaarsetel väljumistel on inimeste arv väiksem ning ka tavapiletiga reisijatel on võimalik saada reisi vältel istuma, tippaegadel on aga nõudlus rongiliikluse järele märksa suurem. Uute rongide saabumiseni hoiab Elron, arvestades olemasolevat rongipargi suurust, populaarsematel väljumistel võimalikult pikki rongikoosseise, et tagada mugavamat reisivõimalust,“ sõnas Betlem. Ta nentis, et kui esimesed kuus Škoda rongi liinile jõuavad, saavad eelkõige leevendust Tallinna-Tartu aga ka Tallinna-Narva sõidusuunad ning nende arvelt teised põhiliinid, mille reisijate arv on aastatega märkimisväärselt kasvanud.

Elroni elektrirongid sõidavad 2021. aastast taastuvenergial.