Информация о поездках 24ч +372 616 0245

Elroni rongid depoos
18.08.2022 11:20

Elroni piletimüügisüsteemist saab rattakoha broneerida

Aprillist-oktoobrini, mil rongide täituvus on suurem, tuleb ratturitel soetada rongis rattapilet. Alates tänasest on võimalik rattale ka piletit eelmüügist soetada ja sellega rongis rattale koht broneerida.

“Täna on Elroni veebist võimalik valgusfoori meetodil vaadata, kas rattaga rongi sisenemine on lubatud ja reeglina leidub siis ka vabu rattakohti või pigem ei pruugi tipptunni väljumistel vabu rattakohti leidud ja seda näitab veebis punast värvi rattaikoon. Tänasest alates on võimalik rattale pilet eelmüügist soetada ja rattale koht broneerida. Rattapileti broneerimissüsteem on rattasõprade jaoks olnud kaua oodatud arendus,” rääkis Elroni kommunikatsioonijuht Katrin Kulderknup. Ta lisas, et igas rongis on kokku kümme rattakohta ning neist neli on need, mida on võimalik veebist ette ostes ratta transpordiks broneerida. Broneeritud rattakohad on vastavalt märgistatud ja nummerdatud ning need asuvad rongi C-alas.

Rattakoha broneerimissüsteemi vajadust kinnitas ka Elroni poolt 2021. aasta lõpus tellitud arvamusuuring, mille eesmärgiks oli välja selgitada rongireisijate ootused ja kogemused, kes rongi ja ratast liiklemisel omavahel kombineerivad. Tulemused kinnitasid, et liiklejad ootavad võimalust osta rattapilet veebist ette ning samuti näha seal infot vabade rattakohtade olemasolu kohta, et oma liikumisi paremini planeerida. Kõige enam on antud lahendust oodanud pikemate reiside sõitjad, lisas Kulderknup.

Rattapiletit saab osta kodulehelt ette kuni 30 minutit enne reisi väljumist ning eelmüügis on 4 rattakohta rongi kohta. Selline lahendus jätab võimaluse ka teistele rattaga reisijatele vabade rattakohtade olemasolul rongi pääseda. Etteostuvõimalust pakume reisidele, kus on ratastele rohkem ruumi.

Elroni rongidega on sel aastal tehtud pea kolmandiku võrra rohkem sõite kui eelmine aasta sama perioodi vältel. “Reisijate arv Elroni rongides on iga-aastaselt kasvanud ning hooajaliselt on jalgratastega reisijate arv samuti kasvanud. Rattapilet on vajalik, sest nägime, et ilma selleta tekkisid olukorrad, kus paljudel väljumistel ei mahtunud rongidesse tavareisijaid enam ära, sest rattaid oli rongis rohkem, kui neile ettenähtud kohti,” selgitas Kulderknup rattapileti vajadust.

Rattapilet kehtib hooajaliselt aprillist oktoobri lõpuni kõikides rongides. Piletihind sõltub reisi pikkusest ja on 50% vastava täispileti hinnast, minimaalselt aga 1 euro.