Информация о поездках 24ч +372 616 0245

Elroni rong Keilas
06.07.2022 12:09

Alates esmaspäevast muutub rongide sõiduplaan

Esmaspäevast, 11. juulist muutub Läänesuuna rongide sõidugraafik, Pääsküla ja Keila vahel teenindatakse reisijaid bussidega. Väiksemad muudatused on ka Tallinna-Aegviidu liinil.

Pääsküla-Keila raudteelõik suletakse raudtee ehitustööde tõttu kuni juuli lõpuni liiklusele, mistõttu tuleb muuta ka rongide liiklusgraafikut. Pääsküla ja Keila vahele rajatav teine tee võimaldab tulevikus rongliiklust tihendada. 

Ehitustööde perioodil tuleb Pääsküla ja Keila vahel kasutada asendusbusse, kus kehtivad tavapärased rongipiletid. Tallinna ja Pääsküla vahel hakkavad rongid alates esmaspäevast sõitma isegi sagedamini kui praegu, need reisijad, kes sõidavad edasi Keila, Paldiski, Turba või Kloogaranna suunas, peavad Pääskülas bussile ümber istuma ning kui sõidetakse Keilast kaugemale, tuleb Keilas uuesti rongile ümber istuda.
Sama tuleb teha vastavalt Keilas ja Pääskülas, kui sõita Tallinna suunas. Keilast Turba, Paldiski ja Kloogaranna suunas teenindame reisijaid endiselt rongidega, aga oluliselt muutunud sõidugraafiku alusel. Tööajaks Tallinnasse jõudmiseks väljuvad näiteks kõik hommikused rongid Turbast ja Paldiskist varem, sest ümberistumised ja bussisõit lisab oluliselt sõiduaega.

Elron palub olla tähelepanelik kõigil Valingu peatuse kasutajatel. Sõites Tallinna suunas, peatuvad asendusbussid Valingu rongipeatuse juures parklas, Tallinnast Keila suunas liikudes teevad bussid aga peatuse Tallinna ringteel „Korvi“ peatuses ning Valingu rongipeatuse juurde ei sõida. Selline lahendus on vajalik sõidugraafikus püsimiseks ja ümberistumiste tagamiseks. See lahendus ei ole kõige mugavam, kuid kuna selles piirkonnas on samal ajal ka maantee ehitustööd, siis on suur oht busside hilinemiseks. See lööks segamini kogu läänesuuna rongide ja busside liikluse, kuna enamikul reisidel on vaja kaks korda ümber istuda ning rong ega buss ei saa enne väljuda, kui eelmine on kohale jõudnud ja kõik sõitjad ümber istunud. Mõlemas suunas Valingu rongipeatuse juures peatudes võib tekkida ka olukord, kus väikeses parklas oleks korraga kuni viis bussi ja need lihtsalt ei mahu sinna füüsiliselt ära.

Kavandatud lahendus Valingu peatuse teenindamiseks tagab parema sõiduplaanis püsimise, sest bussid ei pea tegema kahte vasakpööret tiheda liiklusega maanteel. Samas on vajadusel siiski võimalik väikese ringiga ka Tallinna poolt Valingu peatuse juurde saada. Busse sõidab tihti ja kui mõnele reisijale „Korvi“ peatus ei sobi, saab sõita kõigepealt Keilani ja seal teise, Pääsküla suunas mineva bussi peale minna – sellega saab Valingu rongipeatusesse kohale.

Väiksemad muudatused on ka Aegviidu liinil, kus kõige hilisem rong väljub Tallinnast senise 22:40 asemel kell 23:08, samuti lisanduvad mõned täiendavad väljumised.

Et olla jooksvalt kursis sõiduplaanimuudatustega, soovitame Elroni kodulehelt tellida teated, mis vastava suuna muudatuste info teie e-posti aadressile saadavad.

Juhime tähelepanu, et asendusbussidega ei ole võimalik jalgrattaid transportida.
Ratastooliga reisijatel palume enne reisimist meile oma reisisoovist teada anda e-posti aadressile
[email protected], et saaksime organiseerida madalapõhjalise bussi.

Asendusbusside peatused on tähistatud Elroni värvides siltidega ning nende asukohad koos sõiduplaanimuudatuste infoga on leitavad Elroni kodulehelt www.elron.ee