27.01.2021

Saku valla seenioritele soodsam rongisõit

Elroni rong Balti jaamas

Elron ja Saku vald sõlmisid uue lepingu, mille alusel saavad Saku valla üle 65-aastased (k.a) elanikud edaspidi rongiga poole soodsamalt sõita. Väheste muudatustega jätkub ka kuni 19-aastaste (k.a) noorte tasuta sõit, muudatused jõustuvad alates 1. veebruarist.

Meil on hea meel, et kohalikud omavalitsused soovivad järjest enam panustada keskkonnasäästlikku liikumisse. Saku vallaga on meil olnud hea koostöö, mis alates veebruarist laieneb veelgi.

Uue sõlmitud lepingu kohaselt saavad Saku valla 65-aastased ja vanemad elanikud alates veebruarist edela- ja läänesuuna rongides I-IV tsooni piires sõita 50% soodustusega.

Soodustus lisandub Elroni enda poolt seenioritele antavale soodustusele, mis tähendab, et Sakust saab sõita Tallinnasse 80 sendi eest ning Kiisalt 90 sendi eest. Kasutades piletimasinat, on võimalik ka nende hindade puhul saada veel täiendavalt 10% soodustust. Seega võib öelda, et Tallinnast Raplani või ka läänesuunal Tallinnast Riisipere või Paldiskini saab sõita väga-väga soodsalt.

Soodustuse saamiseks on vajalik isikustatud Ühiskaart ja isikut tõendav dokument. Saku valla soodustusega üksikpileteid saab osta rongist, perioodipileteid aga pilet.ee lehelt.

Saku vallavanem Marti Rehemaa sõnas, et ka Saku vallal on põhjust rahul olla. „Meie senine koostöö Elroniga on toiminud hästi. Rongides on Saku valla õpilased sõitnud valla piires tasuta juba üle kahe aasta. Usun, et alates 01.02.2021 jõustuv sõidusoodustus annab meie eakatele elanikele senisest oluliselt soodsamad võimalused liikumiseks kodu ja pealinna vahel.“

Saku valla kuni 19-aastaste tasuta sõit II ja III tsooni piires jätkub edela- ja läänesuuna rongides. Tasuta sõitmiseks tuleb rongis valideerida oma isikustatud Ühiskaart või elektrooniline Ühiskaardi funktsiooniga õpilaspilet. Viimane sobib ka isikut tõendavaks dokumendiks. Tavapärasest soodsamalt saavad Saku valla noored sõita ka I või IV tsooni, selleks tuleb osta pilet Elroni sõidukaardiga piletimasinast või sõidukaardi puudumisel klienditeenindajalt.

Soodustusega perioodipileteid on võimalik osta pilet.ee leheküljelt

Nii Saku valla noortele kui ka seenioritele pakume võimalust kasutada ka perioodipileteid. Neid saab soetada pilet.ee keskkonnast Ühiskaardile, pilet tuleb valida vastavalt oma sõitude alg- ja lõpptsoonile. Seejuures on Saku valla noorte piletid alates 1. veebruarist senisest mõnevõrra veelgi soodsamad. Seetõttu soovitame kõikidel, kes rongi sagedamini kasutavad, soetada endale just perioodipilet, need kehtivad muu hulgas ka idasuunal.