Hea tava rongides

Muusika kuulamine

Muusika kuulamine rongis

Selleks, et rong oleks mõnus ja rahulik koht, palun kasuta muusika kuulamiseks ja filmide vaatamiseks kõrvaklappe, samuti ära pea pikki ja häälekaid telefonivestlusi.

Reisimine lemmikloomaga

Reisimine lemmikloomaga

Lemmikloomaga reisimine on lubatud ainult rongi C-alas (vaguniuksed on tähistatud lemmiklooma kleebisega). Lemmikloomale ei ole tarvis osta lisapiletit. Lemmikloomad ei ole lubatud rongi 1. klassi!

Kaasreisja seisab

Kaasreisijaga arvestamine

Märka kaasreisijat ja paku talle istet enda kõrvale vabale kohale. Kui rongis on palju rahvast, palun pane pagas pagasiriiulisse, sülle või istme alla. Ka jalgade koht, jalatsitega või ilma, ei ole mõistagi toolil.

Söömine ja joomine rongis

Söömine, joomine rongis

Kaasavõetud suupistete ja jookide (v.a alkohol) tarvitamine rongis on lubatud. Hea, kui sellega kaasreisijaid ei häiri ning koht reisi lõppedes sama puhtaks jääb.

0
Kas rongi astudes tuleb klienditeenindaja kohe üles otsida?

Kui sul on pilet olemas, siis rongi jõudes valideeri see piletimasinas. Seejärel leia endale sobiv istekoht.
Kui sul pilet puudub, siis klienditeenindaja jõudes anna talle märku, et soovid osta piletit. Pileti soetamine on iga reisija kohustus. Kui oled juba ostnud pileti sõidukaardile, ütle seda klienditeenindajale, kui talle kaardi ulatad, et ta sulle topeltpiletit ei müüks. Kui soovid osta või esitada sooduspiletit, näita klienditeenindajale ka soodustust tõendavat dokumenti, fotota dokumendi puhul ka isikut tõendavat dokumenti.

Kas jalgratas tuleb tingimata konksu otsa riputada?

Ratastele mõeldud koht on C-alas, kus on olemas ka spetsiaalsed riputuskonksud. Kui rongis on rohkem rahvast, tasub ratas kindlasti konksu külge riputada, sest see hoiab ruumi kokku. Vajadusel võib ratast ka uksealas käekõrval hoida, kuid rattaomaniku hooleks on tagada, et ratas ei kuku ega ohusta teisi reisijaid. Peatusest rongi sisenedes on C-ala leitav rattamärgi järgi.

Millal vajutada SOS-nuppu?

Need nupud on mõeldud kasutamiseks eriolukordadel ning asuvad kõikide väljapääsude juures. SOS-nuppu on kohane vajutada näiteks siis, kui inimene ei ole jõudnud väljuda, uks ei ole avanenud või on tekkinud ohuolukord. SOS-nupu vajutamisel lülitub kõne ja vastav videopilt rongijuhile – selgita lühidalt tekkinud probleemi.

Kuidas siseneda rongi ratastooli või lapsevankriga?

Ratastoolidele ja lapsevankritele on kohad rongi C-alas, kus on olemas ka spetsiaalsed turvavööd vankrite ja ratastoolide kinnitamiseks ning saatjatel on võimalik leida endale istekoht. C-alas asuvasse tualetti pääseb ratastooliga ning seal on olemas ka mähkimislaud. Eriti oluline on õige ukse valik nende jaoks, kes väljuvad lühikese platvormiga peatuses, kuna seal toimub väljumine vaid läbi rongi C-ala ukse ning haakes rongi puhul sõidusuunas paikneva esimese rongi C-ala kaudu.
Ratastooliga reisimise soovist palume võimalusel meid ette teavitada 3 tööpäeva abi@elron.ee e-posti teel. 
Raudteeremontide ajal on a
sendusbussi kasutamine ratastooliga võimalik eeldusel, et ratastool pannakse pakiruumi (peab olema kokkupandav) ning reisija saab ise bussi minna. Juhul, kui klient saab liikuda ainult ratastoolis, palume oma reisisoovist ja täpsetest reisi aegadest vähemalt 3 tööpäeva varem e-posti teel (abi@elron.ee) teada anda. Sel juhul on võimalik korraldada spetsiaalne transport, kuhu saab ratastooliga siseneda.

Kas tõukeratas/rula/rulluisud on rongi oodatud?

Tõukeratta, rula ja rulluisud võib rongi kaasa võtta, ent mitte nendel seista ega liikuda. Rong ei liigu ühtlase kiirusega ja see võib seada eeskätt ratastel olija enda ohtu.

Säästa aega ja raha - osta pilet veebist

Veebist ostetud pilet on 15% soodsam kui rongist klienditeenindajalt ostes.

Osta pilet