fbpx

Elron osaleb väikelaste vigastuste ennetuse projektis

Agamina test 2016

Mitmete organisatsioonide koostöös on valminud ainulaadne väikelaste vigastuste ennetamise eesmärgil loodud õppevahend – “Aga Mina” põrandamäng. Mängus on põneval ja mängulisel moel käsitletud raudteeohutuse, aga ka põletuste, mürgistuste, kukkumiste, liiklus-, vee- ja tuleohutuse jm valdkondade vigastuste ennetamise teemad.

Elron on osalenud põrandamängu loomises nii nõu kui jõuga, et teadmised ohutust raudtee ületamisest ja rongi peale tulemisest jõuaksid lasteni veel enne, kui nad iseseisvaid käike tegema hakkavad. Eesmärgiks on vähendada teadliku järjepideva tööga lasteaiaealiste laste hulgas riskiolukordade tekkimist raudteealas.

MTÜ Aga Mina juhtimisel valminud mängu abil saavad lasteaedade õpetajad läbi viia vastavasisulisi vestlusringe ja lapsed õpivad neile eakohasel huvitaval moel eluks vajalikke teadmisi.

“Aga Mina” põrandamäng on valminud koostöös erinevate erialaspetsialistidega. Tegemist on ainulaadse eeskätt lasteaedadele mõeldud õppevahendiga, milles on kajastatud terviklikult, mänguliselt ja positiivses võtmes mitmete valdkondade ohutusalane teave. Põrandamängu saab kasutada kogu rühmaga ning selle eakohasus ja metoodika on testitud ligi 40 Eesti lasteaias. Käesoleva aasta sügisel on mängust valmimas ka venekeelne versioon.

Tänu Päästeameti toetusele jõuab mäng augustis 11 lasteaiani, ent “Aga Mina” põrandamängud ootavad jõudmist igasse Eestimaa lasteaeda. Mängu saavad tellida nii lasteaiad, kohalikud omavalitsused kui ka lapsevanemad, kes soovivad teha mõnele lasteaiale väga väärtusliku ja sisuka kingituse. Vaata ka www.agamina.ee.

MTÜ Aga Mina tegevuse eesmärk on vähendada Eestis väikelastega juhtuvaid vigastusi, mis on tingitud teadmatusest. MTÜ Aga Mina partneriteks on Sotsiaalministeerium, Päästeamet, Maanteeamet, Elron (Eesti Liinirongid AS), MTÜ Operation Lifesaver Estonia, TV3, Reach for Change, Harjumaa tervisenõukogu, Eesti Tervisedenduse Ühing, Mürgistusteabekeskus, SA Tallinna Lastehaigla, Tartu linn, Tervise Arengu Instituut.

AgaMina_kollaazh_2016

Arhiiv
Anna tagasiside

Esita küsimus

NB! Elron jätab endale õiguse avaldada teilt saadud teavet oma infokanalites, tagades teie anonüümsuse..
Teie sõnum on saadetud!
Vastame Teile kolme tööpäeva jooksul.
Täname tagasiside eest,
Elron
Saatmisel tekkis viga.
Palun proovige uuesti mõne hetke pärast.
Seaded