fbpx

Viis aastat rööbastel – Elroni rongidega on tehtud üle 30 miljoni sõidu

Viis aastat tagasi algas Eesti ühistranspordis uus ajajärk, mil liinile jõudsid uued Elroni rongid. Niivõrd mastaapset uuendust polnud selle ajani Eesti ühistranspordis korraga olnud. Uuenenud rongipark on aidanud kaasa nii graafikute sagedasemaks muutmisele, reisikiiruse kasvule kui ka ühistranspordi kasutajate arvu kasvule.

“Viie aasta jooksul, mil Eesti raudteid mööda on sõitnud oranžid Elroni rongid, on tehtud kokku üle 30 miljoni sõidu,” sõnas Elroni juhatuse esimees Olle Tischler. Ta lisas, et kuigi 2014. ja 2015. aastal kasvas reisijate vedu hüppeliselt, siis on ka viimastel aastatel olnud  rongiga reisijate arvu kasv stabiilne.

Tischler tõi esile, et elektrirongide populaarseim liin on olnud viie aasta koondarvestuses Tallinn-Paldiski, kus ühe aasta sõitude arv küündib üle miljoni.

Pikemate liinide osas tehakse enim sõite Elroni rongidega Tallinn-Tartu liinil. Järjest populaarsemaks on muutunud rongiga reisimine ka Tallinnast idasuunal: liiklus Tallinna, Narva, Jõhvi ja Rakvere vahel kasvab praegu ca 70% aastas.

“Kuigi võiks arvata, et rong on mugav eelkõige linnadevaheliseks reisimiseks, siis kõige enam kasutatakse rongitransporti tegelikult Tallinnas linnasisesteks sõitudeks,” sõnas Tischler, rõhutades, et suurimaks eeliseks autosõidu kõrval on rongisõidu kiirus ning iseäranis oluline ka usaldusväärsus – ca 99% reisidest on plaanijärgsed.

Elroni juhatuse esimees selgitas, et 38-st Elroni rongist on pea kogu rongipark üheaegselt kasutuses – kokku on Elronil üle 200 väljumise päevas ning rongid läbivad ühes ööpäevas keskmiselt 14 800 km ehk kujundlikult öeldes linnulennult Eestist Lõuna-Koreasse ja tagasi.

“Viie aasta jooksul on rongid kokku läbinud enam kui 22,5 miljonit kilomeetrit. Kõige enam on kilomeetreid läbinud nelja-vagunilised linnadevahelised rongid, millest näiteks Pahleni nime kandval rongil täitus just miljon kilomeetrit,” tõi Tischler esile, nentides, et lähinädalatel täitub veel mitmetel rongidel maagiline läbisõidunumber, mille järel teostatakse rongidele ka suuremaid hooldustöid.

Ta lisas, et kui viis aastat tagasi alustasid uued rongid üle Eesti sõitmist, hakkas järjest enam reisijaid ronge eelistama – kui alguses võis täheldada muutustega kaasnevat negatiivset tarbijakäitumist, siis viimastel aastatel on Eesti inimesed õppinud ka märkama ja tänama. “Me saame üha tihemini positiivset tagasisidet ning meile laekub kiitusi nii klienditeenindajate kui ka reisikogemuse kohta enamasti otse rongist. Hindame seda väga ja kuvame seda tagasisidet ka sotsiaalmeedias,” kiitis Tischler, kes sõnas, et ka järgnevate aastate eesmärk on  rongiliikluse tihendamine ja kvaliteedi hoidmine.

Arhiiv
Anna tagasiside

Esita küsimus

NB! Elron jätab endale õiguse avaldada teilt saadud teavet oma infokanalites, tagades teie anonüümsuse..
Teie sõnum on saadetud!
Vastame Teile kolme tööpäeva jooksul.
Täname tagasiside eest,
Elron
Saatmisel tekkis viga.
Palun proovige uuesti mõne hetke pärast.
Seaded