fbpx

Teenusest

Erivajadusega isikute teenindamine
Reisirongide ooteplatvormid (vt infot Tartu kohta) ning Elroni rongid sobivad kasutamiseks ka piiratud liikumisvõimega, ratastoolis, nägemis- või kuulmispuudega reisijatele. Rongis on rahvusvaheliste sümbolitega tähistatud eelisõigusistmed piiratud liikumisvõimega isikutele ning C-alas turvavöö ja SOS-nupuga varustatud ratastoolikoht. Ratastooliga on võimalik siseneda C-ala uksest (tähistatud suure C-ga), millel on spetsiaalne astmelaud ning madalamal kõrgusel asuv ukse avamise nupp; sealsamas on ka ratastooliga ligipääsetav tualettruum. Ratastooli kohta on võimalik ette broneerida, teatades oma reisisoovist aadressil vähemalt 48h ette.

Raudteeremontide perioodil on asendusbussi kasutamine ratastooliga võimalik juhul, kui klient annab oma reisisoovist ja täpsetest reisi aegadest vähemalt 5 tööpäeva varem e-posti teel () teada. Sel juhul on võimalik korraldada spetsiaalne transport, kuhu saab ratastooliga siseneda.

Nägemispuudega reisijate informeerimiseks on Elroni rongides häälteavitus rongi marsruudi, saabuva/järgneva peatuse ning eriolukordade kohta. Rongi uste avamise ja sulgemisega kaasneb hoiatav helisignaal.

Kuulmispuudega isikute jaoks on Elroni rongides infotablood, millelt on võimalik jälgida rongi marsruuti, saabuva ja järgneva peatuse nime, samuti infot eriolukordade kohta.

Vajadusel palume julgesti pöörduda rongis klienditeenindaja poole. Puudega isikute ja piiratud liikumisvõimega isikute teenindamine Elroni poolt on detailselt kirjeldatud reisijateveo eeskirja Lisas nr 1.

c-ALA

Lapsevankriga rongis reisimine
Lapsevankriga reisides palume rongi siseneda C-ala ukse kaudu (uks väljapoolt äratuntav ratastooli märgi järgi), kus on rohkem ruumi vankri paigutamiseks ning on võimalik kasutada ka wc-d. Vaba ruumi korral on lubatud siseneda ka teistest ustest, kuid juhime tähelepanu, et lühikese ooteplatvormiga peatustes saab väljuda ainult läbi rongi C-ala ning rongi vahekäik ei võimalda salongis sees lapsevankriga liikuda.  I klassi alasse ei ole võimalik lapsevankrit paigutada.

Raudteeremontide ajal käigus olevad asendusbussid on nn turismibussi tüüpi, mis tähendab, et bussi all olevasse pagasiruumi on võimalik paigutada lapsevankrid (kokkupanduna). Bussi sisse ei ole võimalik lapsevankrit võtta.

c-ALA

Jalgrattaga rongis reisimine
Iga rongi koosseisus on üks kümne jalgrattahoidjaga C-ala, kuhu avanevad vaguniuksed on väljapoolt tähistatud jalgratta- ja ratastoolikleebisega. Jalgratta jaoks ei ole tarvis osta lisapiletit.

Suveperioodil, mil rattaga sõita soovijaid on rohkem, kui jalgratastele mõeldud kohti, palub Elron vältida reisijatel jalgrattaga rongi tulemist suure koormusega aegadel – linnalähiliinidel tööpäeva tipptundidel (vahemikus 7:28-8:50 Tallinnasse jõudvad reisid ja kell 16:55-17:20 Tallinnast väljuvad reisid).
Tulenevalt suurest reisijate arvust on reedeti, laupäeviti ja pühapäeviti osadel Tartu, Narva ja Viljandi liini reisidel ratta transportimine keelatud.
Täpne info on leitav meie veebilehe sõiduplaaniotsingus (elron.pilet.ee). Alternatiividena palume kaaluda võimalust reisida rattaga väiksema koormusega kellaajal või sobiva parkimisvõimaluse olemasolul jätta jalgratas rongipeatusesse.

Remontide perioodil asendusbussidega teenindatavatele reisidele ei ole võimalik jalgrattaid bussi võtta.

c-ALA

Lemmikloomaga rongis reisimine
Lemmikloomaga reisimine on lubatud ainult rongi C-alas (vaguniuksed on tähistatud lemmiklooma kleebisega). Lemmikloomale ei ole tarvis osta lisapiletit.

NB! Lemmikloomad ei ole lubatud rongi 1. klassi!

Koertel peab olema rongis peas suukorv ja koer peab olema lühikese rihma
otsas. Suukorv ei ole nõutav, kui koer on spetsiaalses loomadele
mõeldud veopuuris või -kotis või tegemist on erivajadusega inimest abistava teenistuskoeraga. Kasse ja muid väikeloomi tohib vedada vaid selleks ettenähtud spetsiaalses suletud puuris või kotis. Looma ei tohi asetada reisijatele määratud istekohtadele. Loom ei tohi rongis omapead liikuda ega kaasreisijaid häirida.

c-ALA

Anna tagasiside

Esita küsimus

NB! Elron jätab endale õiguse avaldada teilt saadud teavet oma infokanalites, tagades teie anonüümsuse..
Teie sõnum on saadetud!
Vastame Teile kolme tööpäeva jooksul.
Täname tagasiside eest,
Elron
Saatmisel tekkis viga.
Palun proovige uuesti mõne hetke pärast.
Seaded