fbpx

Septembris sündis Elroni kõigi aegade reisijate rekord

Elroni rongidega tehti septembris üle 728 000 rongisõidu. Võrreldes möödunud aasta sama perioodiga kasvas reisijate arv 9%, saavutades ühtlasi uue rekordtaseme.

Kuna rongisõit on kiire, mugav ja turvaline, muutub see üha populaarsemaks. Selle tulemusena oli selle aasta september meie rongide jaoks läbi aegade populaarseim kuu – ühtekokku tehti 728 000 sõitu, mis tähendab ühtlasi uut reisijate arvu rekordit. Viimati sõideti Eestis rongidega sama palju ligi 25 aastat tagasi.

Suurema täituvusega väljumistele planeeritakse jätkuvalt võimalusel pikemaid ronge, et kasvavale nõudlusele vastata. Samuti tihendame juba detsembris sõiduplaani, et pakkuda Eesti inimestele senisest veelgi enam sõiduvõimalusi.
Muudame mõnevõrra liiklusgraafikut, et olemasolevaid ronge veelgi efektiivsemalt kasutada. Selle tulemusel saame näiteks Narva suunale lisada veel ühe ekspressrongi, mille sõiduaeg on umbes 2 tundi ja 15 minutit.
Täiendavaid väljumisi plaanime mujalegi, samuti hakkavad rongid sõitma Turbani.

Viimased aastad näitavad väga selgelt, et vaid kiire ja mugav rongiliiklus suudab pakkuda sõiduautokasutusele ja sellega kaasnevatele negatiivsetele mõjudele arvestatavat alternatiivi. Enne uute rongide tulekut seati eesmärgiks kahekordistada rongisõitude arv aastaks 2020.
Liigume väga jõudsalt selle eesmärgi täitmise suunas. Nüüd on õige hetk seada sihte järgmiseks kümneks aastaks, mil liikuvus ja selle säästlikkus muutuvad ühiskonna jaoks üha olulisemaks. Rongisõitude arvu veelkordne kahekordistamine aitaks väga oluliselt kaasa Eesti keskkonnaeesmärkide saavutamisele ja inimeste liikumisvõimaluste parandamisele. Selleks on vaja teha investeerimisotsuseid nii veeremi kui ka taristu osas – tõsta kiiruseid ja suurendada läbilaskevõimet.

Selle aasta üheksa kuuga on Elroni rongidega tehtud ligikaudu 6,2 miljonit sõitu, mis on 7% rohkem kui eelmisel aastal.

Foto: Merli Kotkas

Arhiiv
Anna tagasiside

Esita küsimus

NB! Elron jätab endale õiguse avaldada teilt saadud teavet oma infokanalites, tagades teie anonüümsuse..
Teie sõnum on saadetud!
Vastame Teile kolme tööpäeva jooksul.
Täname tagasiside eest,
Elron
Saatmisel tekkis viga.
Palun proovige uuesti mõne hetke pärast.
Seaded