fbpx

Saue valla elanikud saavad edaspidigi rongiga tasuta sõita

Elron ja Saue vald sõlmisid vallaelanike rongisõitude toetamise jätkamiseks uue lepingu mis kehtib kuni 2018. aasta veebruarini.

 Leping võimaldab Saue valla elanikel valla piires rongiga tasuta sõita ja lisaks on pikemad sõidud Tallinna lähiümbruses neile soodsama piletihinnaga.

Täna teevad Saue valla elanikud üle 6000 reisi kuus ning seda on poole rohkem kui poolteist aastat tagasi, mil Elron ja Saue vald esimest korda käed lõid.

“Rong on kiire, mugav ja keskkonnasõbralik ning seetõttu sobilik sõiduvahend paljudele Harjumaa elanikele,” lausus Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo. “Meeldiv on näha, et hea tahte ja ühiste pingutuste tulemusena on inimeste liikumisharjumuste muutmine võimalik. Üha enam tehakse keskkonnasäästlikke ja tervislikke valikuid ning rongiga sõitjate hulgas on järjest rohkem neid, kes seni olid harjunud oma sõite vaid autoga tegema.”

Saue vallavanem Andres Laisk ütles: “Saue valla senine kogemus rahvastikujärgsetele vallaelanikele oma valla piires tasuta rongisõidu võimaldamises on olnud positiivne ja planeeritust mitte kulukam.”

“Kuivõrd ühistransport on juba sügisel jõustuva Saue valla ühinemise üks oluline nurgakivi ning raudtee üks ühendvalda läbivaid tuiksooni, soovime täiendavalt analüüsida võimalusi kontseptsiooni edasi arendamiseks ühendvallas ning kaasnevat kulude kasvu,” märkis Andres Laisk. “Mõnevõrra äraootaval seisukohal oleme riikliku transpordipoliitika osas, mistõttu kaugemale vaatavaid plaane ei saa lõplikult hetkel teha, aga soovime keskkonnasõbralikku rongi näha kindlasti  ka tulevikus meie transpordikorralduses esmatähtsal kohal.“

Leping kehtib kuni 2018. aasta veebruari lõpuni ja soodustust saavad kõik rahvastikuregistrijärgsed Saue valla elanikud.

Saue valla elaniku soodustusega pileti soetamiseks tuleb rongis esitada klienditeenindajale isikustatud Ühiskaart ja isikut tõendav dokument. Saue vallast ehk teisest tsoonist välja sõitmisel tuleb sooduspileti soetamisel tasuda Elroni sõidukaardil oleva rahaga. Soodsaid üksikpileteid saab soetada vaid rongist ning 30 päeva pileteid aadressilt www.pilet.ee.

 

Arhiiv
Anna tagasiside

Esita küsimus

NB! Elron jätab endale õiguse avaldada teilt saadud teavet oma infokanalites, tagades teie anonüümsuse..
Teie sõnum on saadetud!
Vastame Teile kolme tööpäeva jooksul.
Täname tagasiside eest,
Elron
Saatmisel tekkis viga.
Palun proovige uuesti mõne hetke pärast.
Seaded