fbpx

Rongireiside arv on kasvamas, aasta alguses hinnatõusu ei tule

0050_IMG_1338

Elron ei tõsta aasta alguses rongipiletite hinda, ehkki mõned meediakanalid on sellist infot ekslikult jaganud. Uue piletimüügisüsteemi loomisega luuakse täiendav võimalus sama liini erinevate väljumiste hindade diferentseerimiseks sarnaselt, nagu seda teevad juba paljud teised transpordiettevõtted. Seda muudatust ei tehta kindlasti enne uue piletimüügisüsteemi tulekut, mis on plaanis 2017. aasta suvel.

Elroni rongidega tehti 2016. aasta 11 kuuga 6,2 miljonit reisi, aasta lõpuks tehakse prognoosi kohaselt 6,8 miljonit reisi. Tihedam sõidugraafik, populaarsetel liinidel kasutusel olevad kokkuliidetud rongid ja raudteeremontide tulemusena suurenevad sõidukiirused soodustavad reisijate arvu kasvu jätkumist.

Eesti inimesed on hakanud rongiga rohkem sõitma. Kolme aastaga on rongiga reisijate arv pea kahekordistunud. Tänavusügisese Norstati uuringu andmetel sõidab 55% Eesti elanikest vähemalt aastas korra rongiga. Kolm aastat tagasi oli sama küsitluse järgi rongiga sõitjaid 32%.

2016. aasta 11 kuul tehti Elroni rongidega kokku 6,25 miljonit reisi, mida on 3,3% rohkem kui eelmise aasta samal perioodil.

Elroni kõige populaarsemad liinid 2016. aasta 11 kuu jooksul on olnud: Tallinn-Paldiski, Tallinn-Tartu, Tallinn-Riisipere, Tallinn-Aegviidu, Tallinn-Keila.

Järgmise aasta eelarvest on investeeringuteks kavandatud 830 000 eurot, sellest 52% investeerib Elron reisijate mugavuse ja ohutuse suurendamiseks ning 48% rongide hooldusesse ja depoosse. Hetkel planeeritud investeeringutest tähtsamad on uus piletimüügi süsteem ning traadita internetiühenduse kvaliteedi jätkuv parandamine.

Arhiiv
Anna tagasiside

Esita küsimus

NB! Elron jätab endale õiguse avaldada teilt saadud teavet oma infokanalites, tagades teie anonüümsuse..
Teie sõnum on saadetud!
Vastame Teile kolme tööpäeva jooksul.
Täname tagasiside eest,
Elron
Saatmisel tekkis viga.
Palun proovige uuesti mõne hetke pärast.