fbpx

Rongide hilinemine Pääsküla-Keila liinil 11. veebruari õhtul

0026_IMG_1263

Eile, 11. veebruari õhtul toimus Eesti Raudtee taristul automaatblokeeringu rike, mis põhjustas enam kui 3 tunni vältel elektrirongide hilinemise Pääsküla-Keila liinil.

Rike tuvastati Pääsküla blokkpost 89 jaamavahel kell 16.17 ning selle algpõhjuseks peetakse esialgse uurimise alusel voolu kõikumist, mis põhjustas liiklusjuhtimissüsteemi automaatblokeeringu rikke. Täpsemate asjaolude selgitamine jätkub.

Automaatblokeering on intervall reguleerimise süsteem, mille puhul jaamavahe jaotatakse blokkpiirkondadeks. Blokkpiirkondi piiravate fooride näidud muutuvad automaatselt ja edastavad liikuvatele rongidele vastavaid signaale olenevalt sellest, kas foori näidu taga asuv blokkpiirkond on veeremist vaba või veeremiga hõivatud.

Rikke kõrvaldamiseni kell 19.47 juhiti liiklust telefoniside ning kohal viibiva liikluskorraldaja abil rong-rongi haaval. Kuivõrd antud piirkonnas on raudtee üherealine, mis piirab märkimisväärselt läbilaskevõimet, tekkis tihedast graafikust tingitud ahelreaktsioon, mis põhjustas hilinemisi mitmete rongide saabumis- ja väljumisaegades.

Ohutu ja sujuva liikluse tagamiseks raudtee ülesõidukohtadel kasutati liikluse korraldamisel turva- ja politsei patrullide abi.

AS Eesti Raudtee vabandab kõigi reisijate ees, keda tekkinud ebamugavused puudutasid.

Lisainfo

Liina Hallik
Kommunikatsioonijuht
AS Eesti Raudtee
Toompuiestee 35, 15073 Tallinn
Tel: +372 615 8677

Arhiiv
Anna tagasiside

Esita küsimus

NB! Elron jätab endale õiguse avaldada teilt saadud teavet oma infokanalites, tagades teie anonüümsuse..
Teie sõnum on saadetud!
Vastame Teile kolme tööpäeva jooksul.
Täname tagasiside eest,
Elron
Saatmisel tekkis viga.
Palun proovige uuesti mõne hetke pärast.