fbpx

Õppetöö korraldus

Õppetöö korraldus

Õppetöö kestus on kokku 9 kuud, millest 4 kuud praktiseerib rongijuht stažöörina. Õpe toimub tööpäeviti kell 8:00-16:30.

  • Teooriaõpe toimub jaanuarist – aprillini 2020
  • Praktika toimub maist – septembrini 2020

Õppekava koosneb üheksast moodulist. Selle raames õpitakse tundma nii Euroopa kui ka siseriiklikke raudtee regulatsioone, milles suurim maht on suunatud raudteeinfrastruktuuri, signalisatsioonijuhendi, rongiliikluse- ja manöövritöö juhendi tundmaõppimisele.

Terviklik õppekava on leitav siit: AS Eesti Liinirongide vedurijuhtide üldkoolituse õppekava 2020

Lektorid
Lektoriteks on kogenud koolitajad, kaasatud on ka tippspetsialistid raudtee-ettevõtetest. Enamikul lektoritest on pikaajaline raudteealane töökogemus ja vastav kõrgharidus. Kõik loengupidajad on lisaks läbinud sisekoolitaja õppe (koolitaja Margus Alviste.) Koolitusega seotud õppejõudude ja nende kvalifikatsiooniga saab täpsemalt tutvuda siin.    

Õppetöö kvaliteet ja sisu
Õppetöö kvaliteedi tagamiseks monitoorime pidevalt koolituse teemade vastavust kõigi kehtivate seaduste ja määrustega. Kvaliteedi parandamiseks küsime peale iga koolitust tagasisidet nii loengupidajatelt kui õppijatelt ning arvestame seda järgnevate koolituste korraldamisel.

Õppetöö sisuga saab täpsemalt tutvuda siin.

Õppekeskkond
Teooriaõpe viiakse läbi Elroni Koolituskeskuse õppeklassis (Vabaduse pst 176, Tallinn), praktikatunnid toimuvad samal aadressil asuvas depoos ning sõidupiirkondades. Õppeklassis on kõik vajalikud vahendid kaasaegseks õppeks, lisaks elementaarsetele võimalustele on see varustatud projektori, ekraani ja kliimaseadmega. Õppematerjale on võimalik vajadusel välja printida.
Praktiline osa viiakse läbi erinevates raudtee tööpiirkondades kaasaegsete Stadler Flirt tüüpi rongidega.

Maksumus
Võimalik on kandideerida Elroni poolt finantseeritavale õppekohale (kokku 11 kohta), mis garanteerib eduka lõpetamise korral töökoha Elroni rongijuhina. Koolituse maksumuse võib tasuda ka õppur ise või õppima suunav ettevõte, koolitustasu ühe õppuri kohta on 2500 eurot.

Õppetöö tulemus
Teooriaõppe lõpuks on edukatel lõpetajatel läbitud vedurijuhi väljaõpe ja sooritatud vedurijuhiloa saamiseks eksam Maanteeametis.

 

Anna tagasiside

Esita küsimus

NB! Elron jätab endale õiguse avaldada teilt saadud teavet oma infokanalites, tagades teie anonüümsuse..
Teie sõnum on saadetud!
Vastame Teile kolme tööpäeva jooksul.
Täname tagasiside eest,
Elron
Saatmisel tekkis viga.
Palun proovige uuesti mõne hetke pärast.
Seaded