Õppetöö korraldus

Õppetöö kestus on kokku 9 kuud, millest 4 kuud praktiseerib rongijuht stažöörina.
Teooriaõpe viiakse läbi Elroni Koolituskeskuses (Vabaduse pst 176, Tallinn), praktikatunnid toimuvad samal aadressil asuvas depoos ning sõidupiirkondades. Õpe toimub tööpäeviti kell 8:00-16:30.

  • Teooriaõpe septembris – detsember 2017
  • Praktika jaanuar – mai 2018

Õppekava koosneb viiest moodulist. Selle raames õpitakse tundma nii Euroopa kui ka siseriiklikke raudtee regulatsioone, milles suurim maht on suunatud raudteeinfrastruktuuri, signalisatsioonijuhendi, rongiliikluse- ja manöövritöö juhendi tundmaõppimisele. Terviklik õppekava on leitav siit:
AS Eesti Liinirongide vedurijuhtide üldkoolituse 2017 a õppekava

Lektorid
Lektoriteks on kogenud koolitajad, kaasatud on ka tippspetsialistid raudtee-ettevõtetest.

Maksumus
Koolitustasu ühe õppuri kohta on 2500 eurot, selle tasumine toimub õppe alguses ühes osas. Võimalik on kandideerida Elroni poolt finantseeritavale õppekohale (kokku 5 kohta), mis garanteerib eduka lõpetamise korral töökoha Elroni rongijuhina. Koolituse maksumuse võib tasuda ka õppur ise või õppima suunav ettevõte.

Õppetöö tulemus
Teooriaõppe lõpuks on edukatel lõpetajatel läbitud vedurijuhi väljaõpe ja sooritatud vedurijuhiloa saamiseks eksam Maanteeametis. Elroni poolt väljavalitud kandidaadid sooritavad praktika lõpus Stadler Flirt tüüpi rongi sertifikaadi eksami ning selle edukad läbijad saavad õiguse liinitööks.

Anna tagasiside

Esita küsimus

NB! Elron jätab endale õiguse avaldada teilt saadud teavet oma infokanalites, tagades teie anonüümsuse..
Teie sõnum on saadetud!
Vastame Teile kolme tööpäeva jooksul.
Täname tagasiside eest,
Elron
Saatmisel tekkis viga.
Palun proovige uuesti mõne hetke pärast.