fbpx

Meelespea lemmikloomaga ja rattaga reisijatele

Õige pea on käes suvi ning loomulikult on see suurepärane aeg, mil rongiga Eestimaad avastada. Et rongireis oleks kõigile meeldiv, tuletame lemmikloomaga ja jalgrattaga reisijatele meelde rongisõidu hea tava.

Lemmikloomaga reisijatele:

Tahad rongisõidurõõmu jagada ka oma lemmikloomaga? Mõistame Sind, see ei ole probleem, lemmikloomad on rongi oodatud, piletit neile osta ei ole tarvis, ent tasuks meeles pidada, et lemmikloomaga reisimine on lubatud rongi C-alas.
Vastava vaguniukse kohal on lemmiklooma pildiga kleebis.

Tuletame meelde, et lemmikloomad ei ole lubatud rongi 1. klassi.

Lemmikuga reisimine on lubatud vaid kindlas alas põhjusel, et paljudel inimestel on loomakarvade vastu allergia või esineb näiteks koerakartust. Kuna reisijad on kursis, et lemmikloomad asuvad C-alas, valivad allergiaga või koerakartusega reisijad endale teadlikult koha, mis jääb sellest alast kaugemale. Seetõttu palume mõista, et lemmikuga reisimist ei saa me kõikjal rongis lubada.
Kaasreisijate ohutuse ja meelerahu tagamiseks on koertel nõutud suukorv ja lühike rihm. Suukorv ei ole nõutav, kui koer on spetsiaalses loomadele mõeldud veopuuris või -kotis või tegemist on erivajadusega inimest abistava teenistuskoeraga.

Kassid ja muud väikeloomad tohivad reisida vaid selleks ettenähtud spetsiaalses suletud puuris või kotis ning juhime tähelepanu, et looma ei tohi asetada reisijatele määratud istekohtadele ega lasta tal rongis omapead liikuda ja kaasreisijaid häirida. Puur koos loomaga palume võtta kas enda sülle või asetada see enda lähedusse maha.

Rattaga reisijatele:

Ratastele mõeldud koht on C-alas, kus on olemas ka spetsiaalsed riputuskonksud. Ratas tasub kindlasti konksu külge riputada, sest nii ei takista see rongis liikumist ega ohusta teisi reisijaid. Rongi sisenedes on C-ala leitav rattamärgi järgi.

Kavandades rongisõitu, palume Elroni kodulehelt järele vaadata, millised reisid on koormatumad ja kas jalgrattale on piisavalt ruumi. Selleks oleme sõiduplaani otsingusse rattamärgid lisanud, mis aitavad rattaga reisijatel informeeritumaid valikuid teha. Roheline rattamärk kuvatakse, kui reisil on rattakohti reeglina saadaval, kollane, kui rattakohti võib nappida. Punasega on märgitud populaarsed reisid, mille puhul rattaga sisenemine ei ole soovitatav. Õige info saamiseks on oluline sisestada ka planeeritava reisi kuupäev.

Hooliva ja sõbraliku suhtumisega muudad enda, kaasreisijate ja klienditeenindaja päeva paremaks.

Soovime Sulle meeldivaid rongireise ja põnevat avastamisrõõmu Elroniga!

Arhiiv
Anna tagasiside

Esita küsimus

NB! Elron jätab endale õiguse avaldada teilt saadud teavet oma infokanalites, tagades teie anonüümsuse..
Teie sõnum on saadetud!
Vastame Teile kolme tööpäeva jooksul.
Täname tagasiside eest,
Elron
Saatmisel tekkis viga.
Palun proovige uuesti mõne hetke pärast.
Seaded