fbpx

Keila valis Elroni elektrirongide liiniletuleku 2013. aasta olulisimaks sündmuseks

IMG_5806

Keila linna leht valis linnakodanike kaasabil 2013. aasta kõige olulisema sündmuse – teistest peajagu üle oli Elroni elektrirongide liiniletulek.

Keila Leht esitas üleskutse Facebookis, saatis rohkesti e-kirju, helistas ja küsitles inimesi tänaval. Oli erinevaid valikuid ja huvitavaid põhjendusi, kuid kõige rohkem pakuti siiski Elroni uute elektrirongide liiniletulekut ja raudtee taristu rekonstrueerimist, ilma milleta rongid praegusel tasemel ei sõidaks. „Seda peeti sedavõrd märgilise tähtsusega sündmuseks, et ühes kommentaaris arvati lausa hüppeks 20 aastat ajas edasi,” ütles Elroni müügi- ja arendusjuht Norbert Kaareste.

Peale ilusate, vaiksete ja kiirete rongide kiideti ka varasemast tihedamat sõidugraafikut ning sellest kinnipidamist. „Uute rongide järgi võib kella täpseks panna,” öeldi ühes põhjenduses. Kiitust uutele rongidele ei vähendanud ka meedia turmtuli Elronile seoses uute diiselrongide liiniletulekuga.

Norbert Kaareste sõnul toodi Elroni elektrirongide liiniletulekut Keila aasta olulisimaks sündmuseks pakkudes esile palju positiivset, näiteks:
– „Uute rongide liiniletulek oli midagi, mis jääb tõepoolest ajalukku. Kasu kiiretest ja mugavatest rongidest on pikaajaline ja paljusid Keila elanikke puudutav.“
– „Uued rongid muutsid paljude inimeste suhtumist ühistransporti tervikuna.”
– „Kvalitatiivne muutus rongiliikluses lisab kindlasti ka teatud atraktiivsust Keila linnale kui elukohale (lisaks kõigele muule heale, mis meil siin on).”
– „Lausa nauding on uute rongidega sõita.”
– „Uued rongid on ikka üle kõige. Täna nägin unes, et need on juba nii suured, et saab ka hobusega peale minna – tõeline hobuseunenägu! Ja maha läksime Lillekülas, kus kastanid juba õitsesid…nii et rongid viivad mõistuse ja tulevad unenägudesse.“

“Elron teeb ka käesoleval aastal tööd selle nimel, et uued diiselrongidki valitaks erinevates Eestimaa valdades ja linnades aasta olulisemaks sündmuseks,” lubas Kaareste.

Arhiiv
Anna tagasiside

Esita küsimus

NB! Elron jätab endale õiguse avaldada teilt saadud teavet oma infokanalites, tagades teie anonüümsuse..
Teie sõnum on saadetud!
Vastame Teile kolme tööpäeva jooksul.
Täname tagasiside eest,
Elron
Saatmisel tekkis viga.
Palun proovige uuesti mõne hetke pärast.