fbpx

Esimese kvartaliga pea 2 miljonit rongisõitu

Elroni rongidega tehti jaanuarist märtsini 100 000 reisi enam kui möödunud aasta samal perioodil. Esimesel kolmel kuul kasvas sõitude arv 5%, kokku tehti 1 936 000 sõitu.

Rongireisijate jätkuv kasv annab selgelt märku, et vajadus kiire ja turvalise rongisõidu järele üha kasvab. „Reisijaid on rohkem pea kõigil liinidel, suuremate linnade vahel on sõitjaid tulnud juurde suisa kolmandiku võrra, “ tõi esile Elroni müügi-ja arendusjuht Ronnie Kongo. „Loomulikult teeb see rõõmu, et reisijad eelistavad ühistranspordina kasutada ronge ning eesmärk suurendada rongiliikluse tähtsust Eesti ühistranspordis, on realiseerunud. Samas nendime, et reisijate arvu kasvu tempoga pole kaasas käinud Elroni rongipargi suurenemine – see on viinud meid olukorda, kus nõudlus ületab pakkumisvõimet. Mõistame, et  eelkõige tipptundidel on rongid ülerahvastatud, kuid kahjuks ei ole Elronil võimalik leida olukorrale leevendust enne, kui olemasolev rongipark lisarongide võrra suureneb.“

Esimese kvartali jooksul tehti enim rongisõite märtsis, mil sõitude arv kasvas 8%, küündides 685 000 sõiduni. „Märtsi heade tulemuste juures on oma osa kindlasti ka piletimasinatel, mille on sõitjad kenasti omaks võtnud, ligi 85% meie sõidukaardi kasutajatest soetab pileti masinast. Ka tallinlaste ja teiste tasuta sõiduõigust omavate sõitjate puhul on ülioluline, et nad kohe rongi sisenedes oma sõiduõiguse piletimasinas valideeriks. Omavalitsustega tasuta sõiduõiguse võimaldamiseks sõlmitud lepingute kohaselt hüvitatakse need sõidud Elronile vastavalt sõitude aruvule. Kui sõit on valideerimata, siis seda ei ole statistiliselt toimunud ning piletitulu jääb Elronil saamata. Piletitulu on aga meie jaoks ainuke võimalus, mille arvelt saame me teenust parandada ja rongiliiklust tihendada.“

Enim sõite tehti aasta esimese kolme kuuga Tallinna-Paldiski (354 000), Tallinna-Tartu (282 000) ja Tallinna-Riisipere (278 000) liinidel.

Elroni piletitulu ulatus I kvartalis 4,2 miljoni euroni, mida on 17% rohkem kui 2018. aastal. Märtsis müüdi pileteid rekordilise 1 456 000 euro väärtuses.

 

Arhiiv
Anna tagasiside

Esita küsimus

NB! Elron jätab endale õiguse avaldada teilt saadud teavet oma infokanalites, tagades teie anonüümsuse..
Teie sõnum on saadetud!
Vastame Teile kolme tööpäeva jooksul.
Täname tagasiside eest,
Elron
Saatmisel tekkis viga.
Palun proovige uuesti mõne hetke pärast.
Seaded