fbpx

Elronis alustasid töötamist 8 uut rongijuhti

Möödunud aasta septembris alustas Elronis rongijuhiks õppimist uus grupp õpilasi, kes on tänaseks edukalt õpingud lõpetanud ning enamik neist ka juba kuu aega oma uuel ametipostil töötanud.

„Huvi rongijuhi ametikoha vastu on olnud aasta-aastalt järjest suurem ja mul on selle üle siiralt hea meel – 50 ametisse kandideerinud huvilisest said sel korral võimaluse 8 kandidaati, nende seas ka tänaseks ametis olev Eesti esimene naisrongijuht,“  rõõmustas Elroni liikluskorralduse juht Magnus Roosma.

„Meie rongijuhi õpilased on alati olnud kõrgelt motiveeritud, pühendunud ja paljuski sellist tüüpi, kes lähevad peale õppepäeva koju, võtavad õppematerjali ette ning hangivad veel juurde lisateadmisi. Õppurid läbisid õppeprogrammi edukalt ja sooritasid eksamid esimese korraga, meil on nüüd 8 tublit uut raudteeveeremijuhti.“

Rongijuhiks õppimine kestab kokku minimaalselt 9 kuud, millest 4 kuud praktiseerib rongijuht stažöörina. Rongijuhid õpivad kogenud lektorite käe all tundma nii Euroopa kui ka siseriiklikke raudteeregulatsioone, millest suurim maht on suunatud raudteeinfrastruktuuri, signalisatsioonijuhendi, rongiliikluse- ja manöövritöö juhendi tundmaõppimisele. Põhjalikult õpitakse ka rongide tehnilist poolt ning läbitakse praktika nii kaasasõitja kui ka stažöörina.

Oma esimesi emotsioone rongijuhi ametist jagab Rait Jõgi: „Rongisõit on sujunud rahulikult. Juhiks ettevalmistamise õppeaeg sujus hästi ja kindlas tempos, mis lõi eelduse, et liinitööle minnes oli mul enesekindlus olemas. Õppeperioodil puutusin kokku mitme erineva kogenenud raudteeveeremijuhiga, kes olid head oma teadmisi edasi andma ning kellelt oli palju õppida. Olen neile kõigile väga tänulik. Mulle meeldib see töö sellepärast, et iga päev on erinev ja omamoodi eriline. Väga hea tunne on varahommikul linnast välja sõita, kuhugi teise Eestimaa serva ning näha looduse mängu läbi aastaaegade.“

Ratas lohku ja head teed kõikidele rongijuhtidele!

Arhiiv
Anna tagasiside

Esita küsimus

NB! Elron jätab endale õiguse avaldada teilt saadud teavet oma infokanalites, tagades teie anonüümsuse..
Teie sõnum on saadetud!
Vastame Teile kolme tööpäeva jooksul.
Täname tagasiside eest,
Elron
Saatmisel tekkis viga.
Palun proovige uuesti mõne hetke pärast.
Seaded