fbpx

Elroni reisijate arv kasvas mais mullusega võrreldes 44%

0062_IMG_1394

Eesti reisirongiliiklust korraldava Elroni rongidega tehti mais üle 505 000 sõidu, mis on eelmise aasta maiga võrreldes 44% rohkem.

„Reisijate arv kasvab sel aastal erilise kiirusega – nagu eelnevatel kuudel, püstitasime ka mais reisijate arvu poolest viimaste aastate rekordilise tulemuse, vedades üle poole miljoni sõitja,“ rääkis Elroni juhatuse esimees Andrus Ossip. „Viimati oli maikuine rongireisijate arv tänavusega võrreldav kümme aastat tagasi – aastal 2004.“

Rekordigraafikus liikumine annab Andrus Ossipi sõnul kindlust, et Elron täidab oma tänavuse eesmärgi – vedada rongidega üle 5,5 miljoni inimese. „Samas toob kiirelt kasvav reisijate arv meile ka uued väljakutsed – eeskätt reede ja pühapäeva õhtuti tuleb Tartu ja Viljandi liinidel kasvavat nõudlust rahuldada aina pikemate rongidega,“ nentis Ossip. „Täna töötame aktiivselt selle nimel, et hiljutise Raasiku liiklusõnnetuse tagajärjel kasutuskõlbmatuks muutunud neljavagunilise reisirongi asendamiseks lahendus leida.“ Ühe võimaliku lahendusena tõi Ossip välja variandi, et diiselronge võiks hakata elektrirongidega pikendama. „Täna saan öelda vaid nii palju, et koostöös rongitootja Stadleriga oleme kirjeldatud lahendust välja töötamas,“ kinnitas Ossip.

Elroni piletitulu ulatus mais 830 000 euroni, mida on 50% enam kui möödunud aasta mais.

Arhiiv
Anna tagasiside

Esita küsimus

NB! Elron jätab endale õiguse avaldada teilt saadud teavet oma infokanalites, tagades teie anonüümsuse..
Teie sõnum on saadetud!
Vastame Teile kolme tööpäeva jooksul.
Täname tagasiside eest,
Elron
Saatmisel tekkis viga.
Palun proovige uuesti mõne hetke pärast.