fbpx

Eesti Ajaloomuuseumi väliekspositsioon holokausti ohvrite mälestuspaigas Kloogal

0233_IMG_2487_2517

Ajaloomuuseum koostöös Elroniga annab teada, et Läänesuunal Klooga-Aedlinna peatuses on võimalik TASUTA tutvuda Eesti Ajaloomuuseumi väliekspositsiooniga „KLOOGA LAAGER JA HOLOKAUST”

2013. aasta sügisel avatud ekspositsioon räägib Klooga koonduslaagris toimunud traagiliste sündmustest. Mälestuspaika rajatud ekspositsiooni eesmärk on teadvustada, et 19. septembril 1944 toimus Kloogal üks suuremaid massimõrvu Saksa okupatsiooni aegses Eestis. Väliekspositsioon annab ülevaate Klooga koonduslaagrist, mis oli üks paljudest Natsi-Saksamaa sunnitöölaagritest. Klooga laager oli integreeritud laiemasse laagrite võrgustikku, mis teenisid Saksamaa sõjamajanduslikke huve ning kus viidi etnilistel ja rassilistel alustel ellu natside kuritegelikku poliitikat. Ekspositsiooni oluline ülesanne on holokausti ohvrite mälestuse jäädvustamine.

Eesti Ajaloomuuseumi koostatud väliekspositsioon annab ülevaate Klooga koonduslaagri rajamisest ja seostest teiste laagritega Eestis. Teada saab, mida Klooga laager tähendas natside koloniaalmajanduses, missugune oli sunnitöö laad ja kuidas oli korraldatud laagri igapäevaelu. Ekspositsiooni keskmes on koonduslaagri õõvastav likvideerimine 1944. aasta septembris.

Väliekspositsioon on avatud Harju maakonnas Klooga aedlinna vahetus läheduses. Raudteepeatus: Klooga-Aedlinn.

Ekspositsioon on kõigile külastajatele avatud ööpäev ringi ja tasuta.

Näituse pildimaterjali leiab aadressil: http://www.ajaloomuuseum.ee/et/naitused-ajaloomuuseumis/naitused-mujal/791-eesti-ajaloomuuseumi-vaeliekspositsioon-holokausti-ohvrite-maelestuspaigas-kloogal-

Lisainfo aadressil www.ajaloomuuseum.ee

 

Arhiiv
Anna tagasiside

Esita küsimus

NB! Elron jätab endale õiguse avaldada teilt saadud teavet oma infokanalites, tagades teie anonüümsuse..
Teie sõnum on saadetud!
Vastame Teile kolme tööpäeva jooksul.
Täname tagasiside eest,
Elron
Saatmisel tekkis viga.
Palun proovige uuesti mõne hetke pärast.